Kolejne pary play-off PlusLigi: LUK z Projektem, Resovia z Treflem w ćwierćfinale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejne pary play-off PlusLigi: LUK z Projektem, Resovia z Treflem w ćwierćfinale

Ekstraklasa siatkarzy - LUK z Projektem, Resovia z Treflem w ćwierćfinale
Ekstraklasa siatkarzy - LUK z Projektem, Resovia z Treflem w ćwierćfinalePAP
Bogdanka LUK Lublin przegrała 1:3 z GKS-em Katowice i zakończyła tym samym fazę zasadniczą ekstraklasy siatkarzy na szóstym miejscu. W jednym z najciekawszych ćwierćfinałów zmierzy się z Projektem Warszawa. Asseco Resovia Rzeszów zagra natomiast z Treflem Gdańsk.

Jeszcze przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej PlusLigi znana była kolejność czterech pierwszych zespołów: Jastrzębskiego Węgla, Aluronu CMC Warty Zawiercie, Projektu Warszawa i Asseco Resovii Rzeszów. Do ostatniej chwili toczyła się jednak walka między drużynami z Lublina i Gdańska o piąte miejsce. Ostatecznie, za sprawą poniedziałkowej porażki LUK zajęli je siatkarze Trefla, którzy mają dwa punkty więcej niż lublinianie.

Gdańszczanie o półfinał powalczą więc z Resovią, którą w fazie zasadniczej pokonali u siebie 3:1, a na wyjeździe przegrali 1:3. Drużyna z Lublina zmierzy się z Projektem, któremu uległa na wyjeździe 2:3, natomiast u siebie wygrała 3:1. Te ćwierćfinały zapowiadają się na najbardziej wyrównane.

W pozostałych parach 1/4 finału o niespodzianki może być trudniej. Obrońca tytułu i zwycięzca fazy zasadniczej - Jastrzębski Węgiel - zmierzy się z Indykpolem AZS Olsztyn, który praktycznie do ostatniej kolejki walczył o miejsce w najlepszej ósemce z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Natomiast Aluron CMC Warta Zawiercie zagra z PSG Stalą Nysa.

ZAKSA i Skra tylko tłem

Największym zaskoczeniem fazy zasadniczej PlusLigi jest brak w play-off aktualnego jeszcze wicemistrza Polski, trzykrotnego zwycięzcy Ligi Mistrzów z Kędzierzyna-Koźla. Zespół prowadzony przez trenera Adama Swaczynę był w tym sezonie nękany kontuzjami, nie obyło się także bez problemów wewnątrz drużyny, jednak praktycznie do końca sezonu regularnego miał szansę na awans do play off. Stracił ją w ostatnim meczu, przegrywając z Jastrzębskim Węglem.

Kędzierzynianom pozostała walka o dziewiąte miejsce z inną utytułowaną drużyną - PGE GiEK Skrą Bełchatów, która od zeszłego sezonu mierzy się z kryzysem. O 11. miejsce zagrają Barkom Każany Lwów i Ślepsk Malow Suwałki, a o 13. GKS Katowice i KGHM Cuprum Lubin.

Rywalizacja o niższe miejsca, a także ćwierćfinały oraz półfinały będą rozgrywane systemem mecz i rewanż, z możliwym złotym setem w przypadku równej ilości dużych punktów. Gra o medale będzie się natomiast toczyć do dwóch zwycięstw.

Pierwsze spotkania ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 10 i 11 kwietnia.

Z PlusLigi spadnie zespół Enea Czarni Radom, a przedostatni w tabeli beniaminek Exact Systems Hemarpol Częstochowa zakończył już sezon i został sklasyfikowany na 15. pozycji.

Pary 1. rundy play-off (mecz i rewanż)

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn

Aluron CMC Warta Zawiercie - PSG Stal Nysa

Projekt Warszawa - Bogdanka LUK Lublin

Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk

o 9. miejsce PGE GiEK Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

o 11. miejsce Barkom Każany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki

o 13. miejsce GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin