Kolejne zwycięstwo Jastrzębskiego w PlusLidze. ZAKSA oddala się od fazy play-off

Jastrzębski Węgiel umocnił się na czele tabeli PlusLigi
Jastrzębski Węgiel umocnił się na czele tabeli PlusLigiJastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel bardzo pewnie pokonał na wyjeździe Czarnych Radom i umocnił się na czele tabeli PlusLigi. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która została rozbita na wyjeździe przez GKS Katowice i na ten moment znajduje się poza fazą play-off.

Jastrzębski Węgiel odniósł 19. zwycięstwo ligowe w 21 kolejce PlusLigi i zdecydowanie znajduje się na czele tabeli. Mistrzowie Polski bez większych problemów pokonali 3:0 na wyjeździe Czarnych Radom i mają na koncie już 57 punktów.

Za ich plecami są Projekt Warszawa i Aluron CMC Warta Zawiercie, które mają po 50 punktów, ale swoje mecze rozegrają dopiero w niedzielę.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmaga się w tym sezonie z wieloma problemami. Odpadli już z Ligi Mistrzów, gdzie triumfowali trzy razy z rzędu, nie wywalczyli awansu do Pucharu Polski i balansują na krawędzi fazy play-off w PlusLidze.

Wydawało się, że wizyta w Katowicach nie sprawi wicemistrzom Polski większych problemów i wrócą do czołowej "8", ale tak się nie stało. ZAKSA została rozbita przez gospodarzy w pierwszym secie 25:10. W drugim wydawało się, że doprowadzą do remisu, ale mimo prowadzenie 24:20, przegrali 30:32.

Trzeci set to ponownie dominacja Katowic. Zakończył się on wynikiem 25:19, a całe spotkanie 3:0. Dla GKS-u było to dopiero szóste zwycięstwo w tym sezonie. Zajmują oni 13. miejsce z dorobkiem 18 punktów. ZAKSA znajduje się na 10. miejscu i ma na koncie 26 "oczek".

W innym sobotnim meczu PlusLigi Asseco Resovia pokonała 3:1 Stal Nysa i zapewniła sobie czwarte miejsce po zakończeniu tej kolejki.