Projekt Warszawa pokonał Barkom. Jastrzębski lepszy od Resovii w hicie kolejki

Bartosz Bołądź w ataku podczas meczu 16. kolejki przeciwko Resovii Rzeszów
Bartosz Bołądź w ataku podczas meczu 16. kolejki przeciwko Resovii RzeszówProjekt Warszawa
Projekt Warszawa rozbił na wyjeździe Barkom Każany Lwów w meczu 19. kolejki PlusLigi, a Jastrzębski Węgiel ograł w Rzeszowie Asseco Resovię i wciąż znajduje się na pozycji lidera.

Projekt Warszawa nie miał najmniejszych problemów w starciu z ukraińskim zespołem Barkom Każany Lwów. Ekipa ze stolicy w żadnym z setów nie pozwoliła rywalom zdobyć nawet dwudziestu punktów.

Pierwsza i druga partia od początku do końca przebiegały pod dyktando gości z Warszawy, którzy wygrali najpierw 25:17, a następnie rozbili rywali do 13. Najbardziej wyrównany był trzeci set. On zakończył się wynikiem 25:19. MVP meczu został libero – Damian Wojtaszek. Projekt wrócił na pozycje wicelidera PlusLigi, ale Aluron CMC Warta Zawiercie gra dziś jeszcze z GKS Katowice.

Hitem 19. kolejki było starcie Asseco Resovii Rzeszów z Jastrzębskim Węglem. Mistrzowie Polski okazali się lepsi 3:1 i utrzymali przewagę nad drugą drużyną w ligowej tabeli.

Pierwszy set układał się po myśli drużyny z Rzeszowa, która na początku wyszła na prowadzenie, ale od połowy seta gra zaczęła się wyrównywać. Od stanu 19:19 zdecydowanie lepsi byli goście, którzy wygrali 25:21. Resovia wyrównała stan mecz w drugiej partii, którą wygrała 25:22.

Trzeci set przypominał pierwszego i rozstrzygnął się w końcówce. Od stanu 18:18 na parkiecie dominowali gości. Ponownie wygrali 25:21. Czwarta partia to już dominacja mistrzów Polski, którzy wygrali 25:14. MVP meczu został Norbert Huber.

Jastrzębski Węgiel zajmuje pozycję lidera w tabeli PlusLigia z przewagą czterech punktów nad wiceliderem.