Mariusz Sordyl obejmuje siatkarski Trefl Gdańsk na trzyletni kontrakt

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Mariusz Sordyl obejmuje siatkarski Trefl Gdańsk na trzyletni kontrakt

Mariusz Sordyl obejmuje siatkarski Trefl Gdańsk na trzyletni kontrakt
Mariusz Sordyl obejmuje siatkarski Trefl Gdańsk na trzyletni kontraktTrefl Gdańsk / 058sport.pl
Od rozgrywek 24/25 drużynę Trefla będzie prowadził Mariusz Sordyl. Kiedyś znany siatkarz, obecnie również znany szkoleniowiec, Sordyl przechodzi do Gdańska po sukcesach w Rumunii, Turcji i Ukrainie.

Trefl Gdańsk ogłosił dziś podpisanie trzyletniej umowy z 54-letnim Mariuszem Sordylem, rozstawszy się kilka dni temu z Igorem Juriciciem. Urodzony w Andrychowie trener do Gdańska udaje się po prowadzeniu zespołu Epicentr-Podolany Horodok, z którym zdobył mistrzostwo, wicemistrzostwo i puchar Ukrainy. Wcześniej odnosił sukcesy u sterów stambulskiego Fenerbahçe i rumuńskiego Remat Zalău

Po raz ostatni w PlusLidze pracował jeszcze w 2010 roku, prowadząc AZS Olsztyn, gdzie rozpoczynał karierę trenerską. W 2011 i w latach 2018-2019 pracował również z Reprezentacją Polski Juniorów.

Sordyl to także były siatkarz, który występował także w reprezentacji Polski. Jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Polski oraz złotym i srebrnym medalistą ligi polskiej. 

"Powrót do najlepszej ligi świata po 13 latach wzbudza we mnie wiele emocji. Przede wszystkim odczuwam ekscytację i determinację. Trefl Gdańsk to nowoczesny, świetnie zorganizowany klub z wyjątkową atmosferą, którą tworzą wspaniali kibice w Ergo Arenie. Co więcej, Gdańsk jest miastem o bogatej historii, dynamicznie rozwijającym się i pełnym uroku co tworzy doskonałe warunki do pracy i życia" – mówi nowy szkoleniowiec Trefla Gdańsk.