Norbert Huber przedłużył kontrakt i zostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Norbert Huber przedłużył kontrakt i zostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu
Norbert Huber przedłużył kontrakt i zostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu
Norbert Huber przedłużył kontrakt i zostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu
Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt na kolejny sezon ze środkowym Norbertem Huberem.

25-letni zawodnik trafił do Jastrzębskiego Węgla przed obecnym sezonem z Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Już w letnim okresie reprezentacyjnym sygnalizował świetną dyspozycję, sięgając wraz z kadrą narodową po triumf w Lidze Narodów, mistrzostwo Europy i kwalifikację olimpijską na tegoroczne Igrzyska w Paryżu.

Trwający sezon ligowy tylko potwierdził, jak znakomitym graczem jest Huber. Zawodnik świetnie wpasował się w ekipę dowodzoną przez trenera Marcelo Mendeza pod względem charakteru, ale przede wszystkim niesamowitych umiejętności siatkarskich. Co istotne, bardzo szybko zgrał się z kapitanem Benjaminem Toniuttim, a kibice znajdują tego odzwierciedlenie w ich wspólnych akcjach, które są płynne, skuteczne i często niezwykle efektowne.

Liczba 84 bloków zdobytych do tej pory w tym sezonie ligowym przez Hubera to wynik naprawdę imponujący. Dość powiedzieć, że następny zawodnik w rankingu najlepiej blokujących traci do Norberta blisko trzydzieści punktów. Do tego 137 punktów w ataku i 25 asów serwisowych. Siedmiokrotnie też znajdował uznanie w oczach komisarzy PLS, którzy nagradzali go statuetką MVP. W Lidze Mistrzów również brylował, a 18 punktów zdobytych w meczu z SVG Luneburg jest tego najlepszym dowodem.

"Przedłużenie umowy z Norbertem Huberem było jednym z naszych priorytetów bieżącego okresu transferowego. Mówimy o jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym zawodniku na swojej pozycji na świecie, który w tym sezonie "wykręca" nieprawdopodobne liczby w ataku i bloku, ale także który doskonale wkomponował się w nowy zespół i stał się jednym z jego liderów. Nie było łatwo zatrzymać siatkarza tej klasy u siebie na kolejny rok, tym większa moja satysfakcja, że wyzwanie to zakończyło się sukcesem. Jestem przekonany, że z Norbertem w składzie zrealizujemy nasze ambitne cele zarówno tym, jak i w kolejnym sezonie"  – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Sam zawodnik jako czynnik decydujący o pozostaniu w Jastrzębskim Węglu podaje skład personalny drużyny na przyszły sezon.    

"Przedłużenie mojego kontraktu najbardziej zależało od tego, jak będzie wyglądał skład w sezonie 2024/2025. Cieszę się, że w nowym sezonie będę dalej grał w Jastrzębiu. Jest mi tu dobrze" – kwituje krótko środkowy.

"Moje występy przekładają się na to, że jestem szczęśliwy i dobrze się tutaj czuję. Sportowo zaś jestem usatysfakcjonowany z powodu tego, że mam dookoła siebie graczy pokroju Tomka Fornala, Bena Toniuttiego oraz sztab na czele z trenerem Mendezem" – dodaje Huber.