Wybitny szkoleniowiec trafia do PlusLigi. Andrea Giani nowym trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Wybitny szkoleniowiec trafia do PlusLigi. Andrea Giani nowym trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Andrea Giani zaprezentowany jako nowy trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Andrea Giani zaprezentowany jako nowy trener ZAKSY Kędzierzyn-KoźleProfimedia
Od sezonu 2024/2025 szkoleniowcem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie Andrea Giani – wybitna postać w świecie siatkówki, legenda, zarówno jako zawodnik, jak i trener.

Andrea Giani to wielokrotny reprezentant Włoch, mający na swoim koncie m.in. takie sukcesy, jak medale olimpijskie. Nowy trener ZAKSY to multimedalista mistrzostw świata i Europy. Jego kariera zawodnicza była naznaczona niezwykłą wszechstronnością i niesamowitym zaangażowaniem, co przyniosło mu miejsce w siatkarskiej Galerii Sław.

Po zakończeniu kariery zawodniczej, Giani kontynuował swoją przygodę z siatkówką jako trener, osiągając równie imponujące sukcesy. Prowadził takie zespoły jak m.in. Calzedonia Verona, Azimut Modena, czy reprezentację Niemiec, z którą zdobył srebrny medal mistrzostw Europy w 2017 roku. W ostatnich latach odnosił również sukcesy z reprezentacją Słowenii, zdobywając srebrny medal mistrzostw Europy w 2015 roku. W 2022 roku, jako trener reprezentacji Francji, zdobył złoty medal w Lidze Narodów.

Umiejętności trenerskie, doświadczenie i strategiczne podejście do gry uczyniły Włocha jednym z czołowych trenerów na świecie. Bez wątpienia trener Giani to jeden z najbardziej uznanych szkoleniowców w świecie siatkówki, dołącza do naszej drużyny, aby kontynuować tradycję sukcesów i dążyć do kolejnych osiągnięć na krajowej i międzynarodowej arenie. Andrea Giani dołącza do ZAKSA z ambitnym planem kontynuowania sukcesów naszego klubu na arenie krajowej i międzynarodowej.

"Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że Andrea Giani dołącza do naszego klubu jako nowy trener. Jego imponujące osiągnięcia trenerskie i doświadczenie na najwyższym poziomie siatkówki będą kluczowe dla dalszego rozwoju naszej drużyny. Andrea Giani jest kolejnym włoskim szkoleniowcem w historii ZAKSY, co podkreśla nasze zaangażowanie w budowanie zespołu z pomocą najlepszych trenerów na świecie. Wierzymy, że jego wiedza, pasja i determinacja wprowadzą nas na jeszcze wyższy poziom. Andrea Giani to nie tylko wybitny trener, ale także doskonały lider, który potrafi zmotywować i zainspirować swoich zawodników do osiągania najwyższych celów. Jego rola w naszym klubie będzie nieoceniona i jesteśmy przekonani, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów" – podkreśla prezes ZAKSA S.A. – Jadwiga Cichoń.