Z wicemistrza Polski do Bełchatowa. Nowy środkowy w PGE GiEK Skrze

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Z wicemistrza Polski do Bełchatowa. Nowy środkowy w PGE GiEK Skrze

Z wicemistrza Polski do Bełchatowa. Nowy środkowy w PGE GiEK Skrze
Z wicemistrza Polski do Bełchatowa. Nowy środkowy w PGE GiEK SkrzePGE GiEK Skra Bełchatów
Mistrz i wicemistrz Polski, zdobywca ubiegłorocznego Pucharu Polski, ostatnio zawodnik Aluron CMC Warty Zawiercie – od najbliższego sezonu w PGE GiEK Skrze Bełchatów. Michał Szalacha dołączył do żółto-czarnej drużyny.

Przez ostatnie lata rywalizował o najwyższe cele w Polsce i w Europie. Zdobywał medale i inne trofea. Teraz powalczy o jak najlepszy wynik z PGE GiEK Skrą. Michał Szalacha dołączył do ekipy Gheorghe Cretu i w sezonie 2024/2025 zagra w żółto-czarnych barwach.

Drużyna z potencjałem

"Widzę w tym projekcie wielki potencjał. Mimo słabszych sezonów Skra jest wielką marką w europejskiej siatkówce. Wierzę, że w przyszłym sezonie będziemy w stanie zbudować na tyle silny zespół, aby walczyć z czołówką ligi. Chcemy dać kibicom wiele radości i nawiązać wynikami do Skry sprzed lat" – powiedział po podpisaniu umowy Michał Szalacha.

Nowy środkowy PGE GiEK Skry Bełchatów w ostatnich dwóch sezonach bronił barw Aluron CMC Warty Zawiercie. Z tą drużyną w ubiegłym sezonie sięgnął po wicemistrzostwo Polski oraz Puchar Polski, a w sezonie 2021/2022 po historyczny medal – brąz mistrzostw Polski. Wcześniej sukcesy święcił też z Jastrzębskim Węglem. To z nim zdobył mistrzostwo Polski. Na koncie ma wiele udanych występów, zarówno w PlusLidze, jak i europejskich pucharach. 

Ciekawy zespół i wysokie cele

Teraz przed Michałem Szalachą kolejne wyzwanie. PGE GiEK Skra Bełchatów buduje zespół, który w kolejnych rozgrywkach ma zdecydowanie poprawić ostatnie wyniki. Jak przyznaje sam zawodnik, drużyna budowana w Bełchatowie ma potencjał do osiągania wysokich celów.

"Jeśli chodzi o moje cele, to oczywiście chcę spędzać jak najwięcej czasu na boisku i dołożyć swoją cegiełkę do jakości drużyny. Będziemy mieć ambitny i ciekawy zespół, który w połączeniu z doświadczonym trenerem może sprawić wiele niespodzianek, w co głęboko wierzę. Już nie mogę się doczekać tych emocji" – dodał mający 202 cm wzrostu nowy środkowy PGE GiEK Skry Bełchatów.

"W Michale widzimy potencjał i mamy nadzieję, że wniesie do drużyny trochę świeżości. Wierzymy, że nie tylko rywalizacja na pozycji środkowego, ale wzajemne wsparcie i wymiana doświadczeń przysłużą się drużynie" – ocenił prezes zarządu KPS Skry Bełchatów, Wiesław Deryło.

"Witamy Michała na pokładzie. Mamy nadzieję, że szybko wkomponuje się w zespół i wspólnie z całą Skrą uda mu się zrealizować w Bełchatowie wszystkie cele – te drużynowe, jak i jego osobiste" – dodał Tomasz Koprowski, wiceprezes zarządu KPS Skry Bełchatów.

PGE GiEK Skra Bełchatów przygotowania do nowego sezonu rozpocznie na początku sierpnia.