ŁKS Commercecon Łódź zwycięzcą fazy zasadniczej

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ŁKS Commercecon Łódź zwycięzcą fazy zasadniczej
ŁKS Commercecon Łódź zwycięzcą fazy zasadniczej
ŁKS Commercecon Łódź zwycięzcą fazy zasadniczej
PAP
Mecz #VolleyWrocław z Roleskim Grupą Azoty Tarnów (3:0) zakończył fazę zasadniczą ekstraklasy siatkarek. Już wcześniej zwycięstwo w tej części sezonu zapewnił sobie ŁKS Commercecon Łódź.

Łodzianki doznały tylko jednej porażki i to dopiero w przedostatniej kolejce, kiedy to na własnym parkiecie uległy Grupie Azoty Chemikowi Police 2:3. ŁKS w pierwszej rundzie play-off TAURON Ligi zmierzy się z ósmym zespołem - OnlyBio Pałacem Bydgoszcz. Na drugim miejscu fazę zasadniczą ukończył Developres Bella Dolina Rzeszów, a trzecią lokatę zajęły broniące tytułu policzanki.

Początek fazy play-off zaplanowano na 5 kwietnia. W pierwszej rundzie i w półfinałach rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw (gospodarzem pierwszych spotkań są zespoły z wyższego miejsca w tabeli). W finale i w meczu o brązowy medal gra się do trzech wygranych. Mistrz Polski zostanie wyłoniony najpóźniej 17 maja.

Z kolei przegrani z pierwszej rundy play-off zagrają o miejsca 5-6 i 7-8 systemem "mecz i rewanż".

Drużyny z dziewiątego i dziesiątego miejsca zmierzą się w dwumeczu o dziewiątą lokatę. Z kolei 11. zespół po fazie zasadniczej – Roleski Grupa Azoty zakończył już rozgrywki. Z ekstraklasą pożegnała się drużyna IŁCapital Legionovia Legionowo, która w trakcie sezonu wycofała się z rozgrywek.

Tabela TAURON Ligi
Flashscore

Pary 1. rundy play-off:

O miejsca 1-8 (do dwóch zwycięstw)

ŁKS Commercecon Łódź – OnlyBio Pałac Bydgoszcz

Developres Bella Dolina Rzeszów - #VolleyWrocław

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź

BKS Bostik Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz

O miejsca 9-10 (mecz i rewanż)

Moya Radomka Lotnisko Radom – Uni Opole