W derbach Łodzi bez niespodzianki, ŁKS pokonał Budowlanych

ŁKS Commercecon
Siatkarskie derby Łodzi nie przyniosły zaskoczenia – nawet po ostatniej porażce ŁKS Commercecon pewnie wygrał 3:1 z Grot Budowlanymi Łódź. Wiewióry skończyły więc fazę zasadniczą Tauron Ligi na pozycji liderek.

Po niedawnej pierwszej w sezonie porażce niezachwiana dotąd hegemonia siatkarek ŁKS-u mogła wydawać się osłabiona. Nie na tyle jednak, by zawodniczki biało-czerwono-białych miały przegrać ponownie w miejskich derbach. Sygnał ostrzegawczy dostały w pierwszej partii, wygranej dopiero 26:24. W drugim secie udało się utrzymać zbudowaną przewagę i ŁKS wygrał w stosunku bliższym poprzednim wynikom sezonu zasadniczego – 25:17.

A więc jednak gładkie 3:0? Nie, zawodniczki Budowlanych odgryzły się skutecznie w trzeciej odsłonie, błyskawicznie uciekając na kilka punktów. Co prawda część przewagi roztrwoniły, ale seta dowiozły do końca z wygodną wciąż różnicą 25:20. Dopiero w czwartym secie ŁKS Commercecon nie zostawił rywalkom złudzeń, kończąc go w stosunku 25:14.

Ełkaesianki lepiej zaprezentowały się w przyjęciu, ataku i bloku. Obie drużyny zagrały po trzy asy. Łódzkie Wiewióry podbiły więcej piłek w obronie, dzięki czemu mogły wyprowadzać kontry. To wszystko złożyło się na ich wygraną 3:1. Zwycięstwem za trzy punkty ŁKS Commercecon przypieczętował swoją pozycję lidera na koniec rundy zasadniczej Tauron Ligi.

Najwięcej punktów dla Łódzkich Wiewiór zdobyła Zuzanna Górecka - 19, która została wybrana MVP meczu. 17 oczek dołożyła Kamila Witkowska, a 16 Lana Scuka. W ekipie Grot Budowlanych najczęściej punktowała Julia Kąkol - 22 punkty. 13 zanotowała Melis Durul, a 12 Marta Pol.