ŁKS nie oddał nawet seta w Bielsku-Białej, zapowiadają się emocje w finale

ŁKS nie oddał nawet seta w Bielsku-Białej, zapowiadają się emocje w finaleTauron Liga
Siatkarki ŁKS-u Commercecon były w półfinale równie bezlitosne, jak w sezonie zasadniczym. Po dwóch wygranych 3:0 meldują się w finale, gdzie czekają rywalki z rzeszowskiego DevelopResu.

Pod nieobecność Chemika Police w półfinałach obie pary miały po jednym zdecydowanym faworycie. Nie jest więc zaskoczeniem, że obie rywalizacje do dwóch zwycięstw zakończyły się po dwóch, jednostronnych zresztą, meczach.

W pierwszym półfinale siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów pokonały Grot Budowlanych Łódź 3:0 i 3:1, a następnie swoje zrobiły zwyciężczynie sezonu zasadniczego z ŁKS Commercecon. Im udało się nie oddać nawet jednego seta rywalkom z BKS-u Bostik Bielsko-Biała i zanotowały dwie wygrane po 3:0.

We wtorkowy wieczór łódzkie Wiewióry walczyły na terenie BKS-u i choć widownia dopisała, to gospodynie nie miały wiele do powiedzenia. W pierwszym secie ŁKS już na starcie wyszedł na 4:0 i doświadczone faworytki nie pozwoliły już przewagi zniwelować, wygrywając 25:15.

W drugiej partii było podobnie, a przedstawicielki BKS-u nie mogły znaleźć sposobu na przeciwniczki, popełniając przy okazji sporo błędów. Przegrały 18:25 i zanosiło się na gładką wygraną przyjezdnych. W ostatnim secie w końcu bielszczanki uzyskały przewagę i bardzo długo utrzymywały choć minimalny bufor. Były już o krok od piłki setowej, jednak dały się dogonić. W końcówce zdecydowały jakość i doświadczenie rywalek i ŁKS Commercecon wygrał na przewagi, 27:25.

Półfinały Tauron Ligi 2022/23 kończą się zatem zgodnie z przewidywaniami, pewną wygraną faworytek. Wielki finał może za to być bardziej emocjonujący, ponieważ potencjały zespołów z Rzeszowa i Łodzi są bardzo podobne, a aspiracje równie wysokie.