Sensacji nie było, Budowlane kończą walkę na półfinale Tauron Ligi

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sensacji nie było, Budowlane kończą walkę na półfinale Tauron Ligi

Sensacji nie było, Budowlane kończą walkę na półfinale Tauron Ligi
Sensacji nie było, Budowlane kończą walkę na półfinale Tauron LigiTauron Liga
W drugim meczu półfinałowym Tauron Ligi zawodniczki DevelopResu ponownie nie dały szans siatkarkom Grot Budowlanych Łódź. Gospodynie w Łodzi urwały faworytkom tylko seta i kończą zmagania poza finałem.

Po sezonie zasadniczym nikogo pewnie nie dziwi, że to Developres Bella Dolina Rzeszów zagra w finale siatkarskiej Tauron Ligi. Dziwić za to może, że do półfinałów doszły zawodniczki Budowlanych Łódź, po drodze eliminując schodzące z tronu mistrzynie Polski i jednocześnie triumfatorki Pucharu Polski – Grupę Azoty Chemika Police.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw sporą zaliczkę z pierwszego meczu (3:0) w Rzeszowie przywiozły siatkarki DevelopResu. We wtorek w Łodzi to one były zdecydowanymi faworytkami, dlatego na trybunach próżno było szukać kogoś poza stałymi bywalcami. Budowlane co prawda zaczęły mecz od prowadzenia, ale straciły je przy stanie 8:8 w pierwszym secie i potem długo już nie oglądały.

Rzeszowianki były lepsze w siatkarskim rzemiośle, pierwszego seta wygrywając 25:19, a w drugim jeszcze podkręcając tempo. Już na starcie prowadziły pięcioma punktami (7:2) i tę przewagę szybko zwiększały, kończąc partię błyskawicznie, 25:12.

Gdy trzeci set zaczął się od 3:0 dla DevelopResu, pewnie niektórzy fani chcieli zacząć się zbierać do domu. Zawodniczki z Łodzi podjęły jednak walkę szybko odrobiły stratę, nie pozwalając rzeszowiankom uciec na więcej niż 1-2 punkty. Co prawda przy stanie 24:23 dla DevelopResu znów pachniało zakończeniem meczu w trzech setach, jednak to Budowlane wygrały cztery z pięciu ostatnich punktów, a seta na przewagi, 27:25.

Jak się wkrótce okazało, wygranie w partii była jedynym sukcesem gospodyń we wtorkowym pojedynku. Choć walczyły do końca, to czwarty set padł łupem DevelopResu (25:23), a wraz z nim cały półfinał. Rzeszowianki jako pierwsze zameldowały się zatem w finale.