Porażka Katarzyny Kawy i Bibiane Schoofs w finale debla podczas turnieju w AustinPAP
Katarzyna Kawa i holenderska tenisistka Bibiane Schoofs przegrały z Australijką Olivią Gadecki i Brytyjką Olivią Nicholls 2:6; 4:6 w finale gry podwójnej turnieju WTA 250 na twardych kortach w amerykańskim Austin.

Finałowe spotkanie rozpoczęło się już po północy w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 2:2. Od tego momentu cztery gemy z rzędu wygrały Australijka i Brytyjka.

Początek drugiej partii wyglądał jednak zupełnie inaczej. To Kawa i Schoofs narzuciły swoje warunki. Prowadziły już 4:0, ale wtedy... nastąpił kolejny zwrot w tym meczu.

Rywalki wygrały już wszystkie gemy do końca, czyli sześć. Spotkanie, które trwało łącznie godzinę i 15 minut, zakończyły przy drugiej piłce meczowej.

31-letnia Kawa wciąż czeka więc na pierwszy tytuł w karierze. W finale debla grała wcześniej raz. W 2022 roku w Warszawie występowała w parze z Alicją Rosolską i Polki przegrały decydujące spotkanie.