Carlos Alcaraz pokonał Miomira Kecmanovica i awansował do ćwierćfinału Australian Open

Carlos Alcaraz kroczy w stronę tytułu w Melbourne i powrotu na pierwsze miejsce w rankingu ATPReuters
Carlos Alcaraz po raz pierwszy awansował do ćwierćfinału Australian Open, pokonując Serba Miomira Kecmanovica 6:4; 6:4; 6:0, wprawiając kibiców na Rod Laver Arena w zachwyt.

Alcaraz przystąpił do meczu pełen energii po tym, jak jego starcie w trzeciej rundzie z Chińczykiem Shang Junchengiem zostało przerwane z powodu krecza przeciwnika. Hiszpan okazał się zbyt dobry dla Kecmanovica na Rod Laver Arena.

"Zrobiłem wszystko prawie idealnie. W naszym meczu w Miami 2022 było bardziej wyrównane widowisko. Dzisiaj również był to dobry mecz. Naciskałem go do granic możliwości w każdym punkcie" – powiedział Alcaraz, który tym samym zapewnił sobie starcie w ćwierćfinale z Alexandrem Zverevem.

Kecmanovic przebrnął przez dwa pięciosetowe mecze, aby wywalczyć swoje drugie spotkanie z Alcarazem.

"Rozegrał wiele meczów w pięciu setach i wiele trudnych meczów, więc prawdopodobnie nie był dziś gotowy na 100%" – powiedział Alcaraz.

Sprawy wyglądały ponuro dla 60. w rankingu Kecmanovica, gdy szybko znalazł się na podwójnym przełamaniu w trzecim secie i ostatecznie przegrał 6:0.

Gdy dwukrotny mistrz wielkoszlemowy przypieczętował zwycięstwo, rozległy się gromkie okrzyki, a Alcaraz nie krył uznania.

"To przyjemność grać tutaj, na Rod Laver Arena. To piękny kort" - powiedział.

"Ludzie tutaj w Melbourne są bardzo mili i lubię grać przed wami. Dzięki wam gram na swoim najlepszym poziomie. Czuję się jak w domu" – dodał wicelider rankingu ATP.