Tenis Flash: Świątek odpadła z Australian Open, Hurkacz gra dalej

Tenis Flash: Hurkacz awansował do czwartej rundy Australian Open, czas na ŚwiątekAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

14:16 Alexander Zverev (6. ATP) wywiązał się z roli faworyta śpiewająco. Co prawda pozwolił 19-letniemu Alexowi Michelsenowi (91. ATP) na doprowadzenie do tie-breaka, ale w nim zachował zimną krew i żadnego seta nie oddał. Wygrana 6:2, 7:6(4), 6:2 zapewnia mu udział w 1/8 finału Australian Open.

13:29 Co wiemy o Arthurze Cazaux (122. ATP), z którym zmierzy się Hubert Hurkacz (9. ATP) w czwartej rundzie Australian Open? Młody Francuz podbija turniej, wyrzucił już z turnieju Holgera Rune (8. ATP) i Tallona Griekspoora (31. ATP), ale zapowiada, że nikogo się nie boi. Dysponuje też atomowym serwisem, który jak sam przyznaje, jest efektem jego wieloletniej gry w piłkę ręczną.

13:25 Genialna seria Karola Drzewieckiego i Piotra Matuszewskiego skończyła się dzisiaj. W drugim z rzędu finale challengera polscy debliści musieli jednak uznać wyższość rywali. Po siedmiu kolejnych zwycięstwach w sobotę to Vasil Kirkov i Luis David Martinez wygrali 3:6, 6:4, 10-3.

12:58 Mateusz Stańczyk (@ZKortu) o meczu Igi Świątek z Lindą Noskovą: "Linda Noskova była dzisiaj lepszą tenisistką, zasłużyła na zwycięstwo. Zdała poważny test i zanotowała pierwszy triumf w starciu z liderką rankingu WTA, wygrywając 3:6, 6:3, 6:4.Końcowy rezultat jest z pewnością rozczarowujący dla Igi Świątek, bo Polka zawsze wychodzi z zamiarem walki o zwycięstwo.  (...) Nie mam jednak wątpliwości, że Polka i jej team przeanalizują to, co się wydarzyło w tym meczu oraz podczas całego Australian Open, a w dalszej perspektywie - będzie to bagaż doświadczeń, który zaprocentuje w przyszłości".

12:53 Prawie wyrobiła się w godzinę. Elina Switolina (23. WTA) nie dała najmniejszych szans Viktoriji Golubić (85. ATP) i po 67 minutach kończy ostatni mecz dnia kobiecego Australian Open. Co prawda Ukrainka dwukrotnie nie obroniła podania, ale sama zaserwowała rywalce pięć przełamań i skończyła z wynikiem 6:3, 6:2.

12:34 Jan Zieliński i tajwańska tenisistka Su-Wei Hsieh awansowali do 1/8 finału miksta Australian Open. W sobotę pokonali gospodarzy Kimberly Birrell i Johna Peersa 6:2, 6:2.

11:58 Iga Świątek (1. WTA) odpadła z Australian Open! Liderka rankingu WTA przegrała 6:3, 3:6, 4:6 z Lindą Noskovą (50. WTA) i żegna się z pierwszym w tym roku Wielkim Szlemem już na etapie trzeciej rundy!

Statystyki z meczu Iga Świątek - Linda Noskova
Statystyki z meczu Iga Świątek - Linda NoskovaFlashscore

11:21 Daniił Miedwiediew (3. ATP) nie bierze jeńców. Moskwianin w trzech setach – 6:3, 6:4, 6:3 – poradził sobie z Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassime’m (30. ATP) i to właśnie on będzie najwyższą dotąd przeszkodą na drodze Nuno Borgesa w 1/8 finału.

11:13 Nuno Borges (69. ATP) rozgrywa życiowe zawody! Portugalczyk co prawda po raz pierwszy stracił seta w tegorocznym Australian Open i dał się przełamać, ale mimo to odprawił faworyta, Grigora Dimitrova (11. ATP) po zaciętej walce w czterech setach 6:7(3), 6:4, 6:2, 7:6(6).

10:35 Cameron Norrie (22. ATP) górą w spotkaniu dwóch rozstawionych zawodników w trzeciej rundzie. Brytyjczyk pokonał Caspera Ruuda (11. ATP) 6:4, 6:7(7), 6:4, 6:3 i czeka na kolejnego rywala, którym będzie Alexander Zverev (6. ATP) lub Alex Michelesen (91. ATP).

10:30 Katarzyna Kawa i ukraińska tenisistka Marta Kostiuk oddały walkowerem mecz drugiej rundy debla wielkoszlemowego Australian Open. Ich rywalkami miały być Niemka Tamara Korpatsch i Francuzka Elixane Lechemia.To oznacza, że w grze podwójnej kobiet nie masz już Polek. Magda Linette wycofała się z powodu kontuzji, a Katarzyna Piter i Białorusinka Lidzija Marozawa odpadły w pierwszej rundzie.

08:37 Organizatorzy Australian Open poinformowali o planie gier na niedzielę. Zmagania na Rod Laver Arena otworzy Magdalena Fręch (69. WTA), która zagra z Coco Gauff (4. WTA). Polka z Amerykanką wyjdą na kort o 2 czasu polskiego.

08:35 Z turniejem pożegnała się Jelena Ostapenko (10. WTA). Łotyszka, która do tej pory wygrała wszystkie cztery mecze w karierze z Igą Świątek, a w Melbourne mogła stanąć na drodze Polki w ćwierćfinale, przegrała z Wiktorią Azarenką (22. WTA) 1:6, 5:7.

06:52 Sensacyjnych wyników oraz meczów faworytek zabrakło dzisiaj w drabince pań. Do czwartej rundy awansowały Anna Kalinska (75. WTA), Dajana Jastremska (93. WTA), Qinwen Zheng (15. WTA), Oceane Dodin (95. WTA) i Jasmine Paolini (31. WTA). O godzinie 9 na Rod Laver Arena wyjdzie Iga Świątek, która w trzeciej rundzie zmierzy się z Lindą Noskovą (50. WTA).

06:46 Po swoim meczu trzeciej rundy jest już także Carlos Alcaraz (2. ATP), który na korcie spędził zaledwie godzinę i pięć minut. W takim czasie doprowadził do wyniku 6:1, 6:1, 1:0 z Chińczykiem Juncheng Shangiem (140. ATP), po czym jego rywal zdecydował się skreczować. W czwartej rundzie Hiszpan, który należy do wąskiego grona kandydatów do zwycięstwa w całej imprezie, zmierzy się z Miomirem Kecmanoviciem (60. ATP), który dzisiaj okazał się leprzy od Tommy'ego Paula (14. ATP) 6:4, 3:6, 2:6, 7:6(7), 6:0. Spotkanie Serba z Amerykaninem trwało równe cztery godziny.

06:42 Hubert Hurkacz (9. ATP) jest już w czwartej rundzie Australian Open! Polak po niespełna trzech godzinach walki pokonał Francuza Ugo Humberta (20. ATP) 3:6, 6:1, 7:6(4), 6:3. Na kolejnym etapie jego rywalem będzie niespodziewanie kolejny Francuz - Arthur Cazaux (122. ATP), który najpierw sprawił dotychczas największą sensację w męskiej drabince - wyeliminował Holgera Rune (8. ATP), a teraz pokonał wyżej notowanego Tallona Griekspoora (31. ATP) 6:3, 6:3, 6:1