Jannik Sinner solidnie i od pewnego zwycięstwa rozpoczął tegoroczny Australian Open

Sinner świętuje swoje zwycięstwo
Sinner świętuje swoje zwycięstwoWILLIAM WEST/AFP
Rozstawiony z nr 4 Jannik Sinner, który przyjechał do Melbourne bez udziału w żadnym turnieju przygotowawczym, solidnie rozpoczął Australian Open, pokonując Holendra Botica van de Zandschulpa (59. ATP) w trzech setach 6:4; 7:5; 6:3 w pierwszej rundzie.

Jannik Sinner, jeden z głównych faworytów australijskiego szlema, był pierwszym graczem, który postawił stopę na Rod Laver Arena w tej edycji.

Przełamanie na początku meczu, kolejne pod koniec drugiego seta i cztery gemy wygrane z rzędu w trzecim pozwoliły młodemu Włochowi wygrać w nieco ponad dwie i pół godziny. "To był mój pierwszy mecz w tym sezonie i czuję się dobrze fizycznie, jestem w dobrej formie. To turniej, w którym chciałbym zagrać jak najlepiej" – zadeklarował.

Sinner jest jedynym graczem, który pokonał głównego faworyta i światowego nr 1 Novaka Djokovica po zeszłorocznym Wimbledonie i do końca 2023 roku. Dokonał tego nawet dwukrotnie, na Masters (w fazie grupowej) i w Pucharze Davisa.