Tenis Flash: Pewne zwycięstwo Sinnera i długi mecz Djokovicia. Krecz Magdy Linette

Magda Linette szybko zakończyła rywalizację w Melbourne
Magda Linette szybko zakończyła rywalizację w MelbournePAP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

15:31 Aryna Sabalenka (2. WTA) bez żadnych problemów awansowała do 2. rundy Australian Open. Białorusinka w 53 minuty pokonała 6:0; 6:1 Niemkę – Ellę Seidel (172. WTA). Więcej tutaj

13:20 Novak Djokovic (1. ATP) miał bardzo dużo problemów z Dino Prizmiciem (178. ATP). 18-letni Chorwat postawił Serbowi trudne warunki. Lider rankingu wygrał 6:2; 6:7(5); 6:3; 6:4. Spotkanie trwało 4 godziny i minutę. Było to 90. zwycięstwo "Nole" na Australian Open.

13:17 Daniel Elhani Galan (89. ATP) i Jason Kubler (112. ATP) spędzili na korcie ponad pięć godzin. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Kolumbijczyk, który wygrał 2:6; 6:3; 7:6(3); 4:6; 7:6(8).

12:47 Jedna zmiana nastąpiła w czołowej "10" rankingu WTA w najnowszym notowaniu. Jelena Ostapenko awansowała na 10. miejsce i po raz pierwszy od 2018 roku znajdzie się w TOP "10". Niezmiennie liderką jest Iga Świątek. Czytaj więcej

11:12 Taylor Fritz (12. ATP) stoczył morderczy czterogodzinny bój z Facundo Diazem Acostą (93. ATP). Amerykanin ostatecznie wygrał 4:6; 6:3; 3:6; 6:2; 6:4 i zameldował się w 2. rundzie Australian Open.

11:08 A tymczasem robi się ciekawie nad Rod Laver Arena, gdzie grają Novak Djokovic (1. ATP) i Dino Prizmic (178. ATP). Nastoletni kwalifikant z Chorwacji wygrał właśnie drugiego seta w tie-breaku i wyrównał stan meczu na 1:1. Pierwszą partię lider rankingu wygrał 6:2.

11:02 Nie samym Australian Open żyje człowiek, choć nie mamy dobrych informacji z Nonthaburi. Daniel Michalski (272. ATP) przegrał 1:6; 3:6 z Yan Bai (367. ATP) w półfinale kwalifikacji do challengera rozgrywanego w Tajlandii.

10:57 Magda Linette (24. WTA) poddała na początku drugiego seta przy stanie 2:6; 0:2 mecz 1. rundy Australian Open z Karoliną Woźniacką (252. WTA). Polka zmagała się z kontuzją lewej nogi i nie była w stanie rywalizować z byłą liderką rankingu WTA. Więcej tutaj.

09:12 Paweł Kotow (64. ATP) stoczył blisko pięciogodzinny bój z Arthurem Ridnerknechem (97. ATP). Rosjanin wygrał 7:5; 6:1; 6:7(6); 6:7(5); 6:3. Kotow miał piłkę meczową w tie-breaku trzeciego seta, ale ostatecznie spotkanie trwało jeszcze dwie godziny dłużej. Łącznie tenisiści spędzili na korcie 4 godziny i 46 minut.

08:54 Andriej Rublow (5. ATP) stoczył niezwykle trudne spotkanie w 1. rundzie Australian Open. Rosjanin wygrał dwa pierwsze sety z Thiago Seybothem Wildem (78. ATP), ale w kolejnych lepszy był Brazylijczyk i doszło do decydującego seta. Tam Rublow nie wykorzystał czterech piłek meczowych przy stanie 6:5. Seyboth Wild prowadził 6-4 w super tie-breaku, ale wtedy jego gra się załamała i stracił sześć punktów z rzędu. Ostatecznie Rublow wygrał 7:5; 6:4; 3:6; 4:6; 7:6(6).

08:49 Jannik Sinner (4. ATP) rozpoczął swój marsz w stronę pierwszego wielkoszlemowego tytułu. Włoch spędził na korcie nieco ponad 2,5 godziny. Botic van de Zandschulp (59. ATP) postawił się dużo wyżej notowanemu rywalowi, ale nie zdołał wygrać seta i przegrał 4:6; 5:7; 3:6. Więcej tutaj.

08:10 Amanda Anisimova (339. WTA) sprawczynią sporej niespodzianki w 1. rundzie Australian Open. Amerykanka wróciła do rywalizacji w tym roku po ponad ośmiomiesięcznej przerwie. Anisimova zawiesiła karierę w maju 2023 z powodu problemów psychicznych, czuła się wypalona. 22-latka pokonała 6:4; 6:4 Liudmiłę Samsonową (14. WTA). Półfinalistka French Open z 2019 roku wróciła w drugim secie ze stanu 1:4, wygrywając pięć gemów z rzędu.

08:02 Matteo Berrettini (125. ATP) miał wrócić do gry podczas Australian Open, ale ostatecznie wycofał się z rywalizacji. Finalista Wimbledonu z 2021 roku miał mierzyć się ze Stefanosem Tsitsipasem (7. ATP). Włoch po raz ostatni na korcie pojawił się na US Open, gdzie przegrał w 2. rundzie.

07:37 Faworytki nie zawiodły w meczach 1. rundy Australian Open. Finalistka US Open z 2021, Leylah Fernandez (36. WTA), pokonała 7:6(5); 6:2 Sarę Bejlek (134. WTA). Trochę problemów miała Barbora Krejcikova (10. WTA), ale ostatecznie wygrała 2:6; 6:4; 6:3 z Mai Hontamą (122. WTA). Dalej gra też ósma rakieta świata – Maria Sakkari, która mierzyła się z inną Japonką – Nao Hibino (92. WTA). Greczynka wygrała 6:4; 6:1.

06:51 Magda Linette powalczy dziś o awans do 2. rundy Australian Open. Na Polkę czeka trudne zadanie, bo zmierzy się z Karoliną Woźniacką, czyli triumfatorką tej imprezy z 2018 roku roku i byłą liderką rankingu WTA. Spotkanie rozpocznie się nie przed godziną 9:00.