Tenis Flash: Jan Zieliński i Magdalena Fręch wygrali swoje mecze podczas Australian Open

Karolina Woźniacka pożegnała się z Australian Open
Karolina Woźniacka pożegnała się z Australian OpenProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:47 Martyn Pawelski kontynuuje świetne występy w rozgrywkach ITF. W poprzednim tygodniu dotarł do finału ITF M15 w Loughborough, gdzie przegrał z Kyle Edmyndem, który niegdyś był 14. tenisistą świata, a teraz wraca po licznych problemach zdrowotnych. Pawelski w 1. rundzie zawodów ITF M15 w francuskim Bressuire pokonał 7:5; 6:3 Daniela de Jonge (988. ATP).

Awans do ćwierćfinału zawodów ITF M25 wywalczył Olaf Pieczkowski (546. ATP), który pokonał 6:4; 4:6; 6:4 Dana Alexandru Tomescu. W turnieju pań do 1/8 zawodów ITF W35 w Sunderland awansowała Urszula Radwańska (484. WTA). Ona wygrała 6:2; 7:6(4) z Robin Anderson (395. WTA).

15:25 Ze zmiennym szczęściem poradzili sobie reprezentacji Grecji w 2. rundzie Australian Open. Stefanos Tsitsipas (7. ATP) pokonał 4:6; 7:6(6); 6:2; 7:6(4) Jordana Thopmsona (47. ATP). Natomiast Maria Sakkari (8. WTA) ulegała 4:6; 4:6 Elinie Avanesyan (74. WTA).

15:20 Andriej Rublow (5. ATP) tym razem nie miał tylu problemów, co w pierwszym meczu na Australian Open i wygrał z Christopherem Eubanksem (35. ATP). Każdy set kończył się wynikiem 6:4. Rosjanin w drugim secie nie stracił nawet punktu przy swoim serwisie. Taki sam przebieg meczu miał pojedynek Sebastiana Kordy (26. ATP) z Quentinem Halysem (110. ATP). Amerykanin również każdego seta kończył wynikiem 6:4.

13:34 Magdalena Fręch nie kryła radości i emocji po awansie do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. "Jeszcze to do mnie nie dociera. Grałam instynktownie i to przyniosło efekt" - przyznała polska tenisistka po pokonaniu rozstawionej z numerem 16. Francuzki Caroline Garcii 6:4, 7:6 (7-2).

10:32 Pewny awans Aryny Sabalenki (2. WTA) do 3. rundy Australian Open. Białorusinka pokonała 6:3; 6:2 Brendę Fruhvirtovą (107. WTA). Dalej gra też Paula Badosa (100. WTA), która nadspodziewanie łatwo pokonała 6:2; 6:3 Anastazję Pawluczenkową (46. WTA).

10:28 Magdalena Fręch (69. WTA) awansowała do 3. rundy Australian Open, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. Polka pokonała 6:4; 7:6(2) byłą numer "4" rankingu WTA i triumfatorkę WTA Finals z 2022 roku – Caroline Garcię (16. WTA). Był to znakomity mecz w wykonaniu Fręch, która w 3. rundzie wystąpi w roli faworytki. Czytaj więcej

08:23 Po niespodziewanych porażkach Woźniackiej i Jabeur na razie nie ma kolejnych niespodzianek w turnieju pań. Coco Gauff (4. WTA) pokonała 7:6(2); 6:2 swoją rodaczkę – Caroline Dolehide (43. WTA), a Beatriz Haddad Maia rozbiła 6:1; 6:2 Alinę Korneevą (179. WTA).

07:42 Jan Zieliński i Hugo Nys grają dalej w turnieju deblowym podczas Australian Open. Polak i Monakijczyk nie mieli łatwego zadania z reprezentantami gospodarzy, ale ostatecznie pokonali 6:7(4); 7:5; 6:2 parę James McCabe/Dane Sweeny. Czytaj więcej

07:38 Sebastian Baez (29. ATP) awansował do 3. rundy Australian Open. Argentyńczyk wygrał 7:5; 2:6; 6:2; 6:4. Baez wrócił ze stanu 2:4 w czwartym secie i wygrał całe spotkanie z Danielem Elahim Galanem (87. ATP). To kluczowe dla polskich kibiców, ponieważ teraz na kort 1573 wyjdą Caroline Garcia oraz Magdalena Fręch. Argentyńczyk w kolejnej rundzie zmierzy się z Sinnerem.

07:35 W turnieju mężczyzn na razie bez sensacji. Jannik Sinner bardzo pewnie pokonał Holendra Jespera de Jonga (161. ATP). Turniejowy numer "4" był niesamowicie skuteczny i regularny w meczu 2. rundy. Każdego seta zakończył wynikiem 6:2 i pewnie awansował do kolejnej fazy. Łatwo wygrał swój meczu również reprezentant gospodarzy – Alex de Minaur, który poradził sobie 6:3; 6:0; 6:3 z Matteo Arnaldim (41. ATP).

06:54 Niespodzianki na starcie środkowy zmagań w turnieju pań na Australian Open. Karolina Woźniacka (252. WTA) przegrała 6:1; 4:6; 1:6 z Marią Timofeevą (170.WTA). Odpadła też turniejowa "6"Ons Jabeur. Ona zdołała ugrać tylko dwa gemy przeciwko. Lepsza od niej okazała się Mirra Andriejewa (47. WTA), która wygrała 6:0; 6:2. Oba te mecze były rozgrywane pod zamkniętym dachem, ponieważ początek dnia stał pod znakiem gorszych warunków atmosferycznych, Obecnie gra toczy się także na kortach zewnętrznych. Czekamy na pojedynek Magdaleny Fręch z Caroline Garcią.