Tenis Flash: Mikst dał zwycięstwo Polski nad Hiszpanią w United Cup

Tenis Flash: Mikst dał zwycięstwo Polski nad Hiszpanią w United CupAFP
Wraz z Nowym Rokiem wracamy do ulubionego formatu fanów tenisa. W Tenis Flashu zbieramy na bieżąco istotne wydarzenia z kortów, byście byli na bieżąco. W poniedziałek oczy skupiamy na Brisbane i Auckland, nie zapominając o United Cup.

19:36 Maks Kaśnikowski (324. ATP) pokazał charakter w pierwszym tegorocznym występie. 20-latek z Warszawy na otwarcie challengera w Oeiras odprawił piątego najwyżej rozstawionego Adriana Andreeva (265. ATP) po ponad trzygodzinnej walce. Polak zwyciężył 3:6, 7:6(10), 6:3 i w 1/8 finału trafi na - teoretycznie - łatwiejszego rywala.

Statystyki meczu Andreev-Kaśnikowski
Statystyki meczu Andreev-KaśnikowskiFlashscore

12:18 Po ponad dwóch godzinach zmagań Andy Murray (42. ATP) musiał ulec Grigorowi Dimitrovowi (14. ATP). Wygrał pierwszego seta, walczył do końca w drugim, ale w trzecim nie miał już nic do powiedzenia, dopiero w końcówce zdobywając dwa gemy. Bułgar po zwycięstwie 4:6, 7:5, 6:2 przechodzi do 1/8 finału.

10:07 Polski doborowy duet Świątek-Hurkacz zwyciężył w mikście podczas trwającego w Perth United Cup. Hurkacz (9. ATP) swój mecz singlowy z Alejandro Davidovichem Fokiną (26. ATP) przegrał 6:3, 3:6, 4:6, podczas gdy Iga Świątek (1. WTA) pokonała przekonująco Sarę Sorribes Tormo (53. WTA) 6:2, 6:1. O wygranej Polski 2:1 nad Hiszpanią przesądził zatem mikst.

09:12 Podobnego problemu nie miał najwyżej rozstawiony Holger Rune (8. ATP). Co prawda w pierwszym secie niespodziewanie uległ Maxowi Purcellowi (45. ATP), ale później nie dał rywalowi szans i zwyciężył 4:6, 6:4, 6:2. Nocą polskiego czasu Duńczyk zmierzy się z Aleksandrem Szewczenko (48. ATP).

08:31 Magdalena Fręch (70. WTA) pokazała charakter i determinację: pomimo bolesnej przegranej 0:6 w pierwszym secie zdołała wygrać drugą partię z Marie Bouzkovą (36. WTA) 6:3. W trzecim secie trwającego prawie 150 minut pojedynku nie sprostała jednak faworytce, przegrywając ostatecznie 0:6, 6:3, 4:6.

07:10 Ben Shelton (17. ATP) już poza rozgrywkami w Brisbane. Pomimo rozstawienia z trójką uległ Romanowi Safiullinowi (39. ATP) po długiej walce. 26-latek z Podolska wygrał z Amerykaninem 6:3, 6:7(5), 6:3.