Sabalenka zupełnie rozbita przez Rybakinę. Kazaszka pewnie wygrała w Brisbane

Sabalenka zupełnie rozbita przez Rybakinę. Kazaszka pewnie wygrała w BrisbaneAFP
Finał turnieju WTA 500 zapowiadał się nie niezwykle ciekawie, ponieważ stanęły w nim na przeciwko siebie dwie zawodniczki z absolutnej czołówki kobiecego tenisa. Był jednak zupełnie jednostronny, ponieważ Jelena Rybakina pokonała Arynę Sabalenkę 6:0, 6:3. Jest to dla niej szósty turniejowy triumf w karierze.

Zwłaszcza pierwszy set był niespodziewanym widowiskiem na tym poziomie, ponieważ Sabalenka przegrała partię w 25 minut bez ani jednego wygranego gema. Tylko dwukrotnie była w stanie doprowadzić do gry na przewagi. Rybakina sprezentowała jej słynnego "bajgla", z których słynie Iga Świątek

Swoje konto wygranych gemów Białorusinka otworzyła dopiero w drugim secie przy stanie 2:0 dla Rybakiny. Później jednak była w stanie wygrać jeszcze tylko dwa gemy, a obie rywalki spokojnie dobrnęły do końca spotkania, ponieważ Kazaszka więcej razy nie dała się już zaskoczyć.

Spotkanie było swego rodzaju rewanżem za ubiegłoroczny finał Australian Open, w którym górą była Sabalenka. Obie będą jedynymi z głównych faworytek turnieju zaczynającego się za tydzień.