Tenis Flash: Linette ma półfinał w Kantonie, a Kawa w Parmie

Tenis Flash: Jabeur odpadła w Guadalajarze. Linette dalej walczy w Chinach
Tenis Flash: Jabeur odpadła w Guadalajarze. Linette dalej walczy w ChinachAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:35 Dziś jeszcze na galowo, jutro już czysto sportowe atrakcje w Kanadzie. Hubert Hurkacz to jeden z ośmiu reprezentantów Europy w szóstej edycji Laver Cup, która rozpocznie się w Vancouver już w piątek.

17:38 Rozstawione z numerem trzecim Katarzyna Piter i czeska tenisistka Anastasia Detiuc odpadły w półfinale debla turnieju WTA w Kantonie. Przegrały z Japonkami Eri Hozumi i Makoto Ninomiya 2:6, 6:4, 7-10.

16:42 Raz jeszcze przenosimy się do chińskiego Zhuhai, gdzie zakończył się ostatni mecz. Nie ma dobrych wieści dla gospodarzy, Amerykanin McKenzie McDonald (39. ATP) poradził sobie z Junchengiem Shangiem (158. ATP). 18-latek z Chin sprawił jednak bardziej znanemu przeciwnikowi sporo kłopotów, wygrywając drugiego seta po tie-breaku. Przegrał 4:6, 7:6(3), 3:6, ale to cenna lekcja dla zawodnika, którego pewnie jeszcze nie raz zobaczymy.

Skrót meczu Shang-McDonald w Zhuhai

16:10 Piękne popołudnie dla kobiecego singla. Po żmudnym i nie zawsze efektownym meczu Katarzyna Kawa (246. WTA) również wywalczyła awans. Polka podczas Parma Ladies Open wyszła obronną ręką z walki ze znacznie młodszą Jessiką Bouzas Maneiro (133. WTA). Czwarte z rzędu zwycięstwo, dopiero jeden stracony set i oczekiwanie na rywalkę w półfinale - w taki dzień można być naprawdę zadowolonym z siebie, prawda?

Wybrane statystyki meczu Bouzas-Kawa
Wybrane statystyki meczu Bouzas-KawaFlashscore

15:18 Co tam się działo! Koklejny bardzo wyrównany mecz i kolejny raz Magda Linette (27. WTA) zachowała więcej spokoju na finiszu. Obroniła cztery piłki setowe słane przez ofensywnie nastawioną Rebekę Masarovą (64. WTA) i zamknęła mecz w dwóch setach, z wynikiem 7:5, 7:6(6). Tym samym, po raz pierwszy od Australian Open, Polka jest w półfinale dużego turnieju.

14:44 Kogo Rafael Nadal uważa za njalepszego tenisistę w historii? Hiszpan nie ma wątpliwości, ponieważ jego zdaniem matematyka nie daje pola do dyskusji. Novak Djoković ma najwięcej tytułów wielkoszlemowych na koncie, więc to on jest najlepszy.

14:10 Podczas Hengqin International Tennis Challenger w Zhuhai Andy Murray (41. ATP) w dwóch setach odprawił mało znanego Chińczyka Ye Cong Mo (668. ATP). Jeśli jednak brzmi jak mecz na godzinkę, to nic z tych rzeczy – panowie walczyli ponad 100 minut, a w pierwszym secie Szkot wygrał dopiero przełamaniem w 12. gemie. Najlepsze momenty z wygranej 7:5, 6:3 zobaczycie poniżej.

Skrót meczu Murray-Mo

13:43 A kto to trenuje w stolicy Japonii? Organizatorzy Toray PPO reklamują sprzedaż biletów klipem z Igą Świątek (2. WTA).

13:35 Karoliny Muchovej (8. WTA) nie zobaczymy w nadchodzącym turnieju Toray Pan Pacific Open (WTA 500). Czeszka wycofała się z powodu urazu, jej miejsce zajmie Anhelina Kalinina (28. WTA) z Ukrainy.

12:50 Kalifornijczyk Marcos Giron (64. ATP) już zdążył namieszać podczas Chengdu Open (ATP 250) w Chinach. Bez straty seta odprawił turniejową piątkę, Aleksandra Bublika (29. ATP), nawet jeśli w pierwszej partii obaj szli wyjątkowo równo. Wynik 7:6(6), 6:3 oznacza, że w 1/8 finału Amerykanin zmierzy się z rankingowym sąsiadem, Arthurem Rinderknechem (67. ATP).

Skrót meczu Giron-Bublik w Chengdu

08:25 Nocne mecze w meksykańkiej Guadalajarze przyniosły nieoczekiwane rozstrzygnięcie. Z turnieje pożegnała się bowiem rozstawiona z jedynką i będąca na siódmym miejscu w rankingu WTA Ons Jabeur. Tunezyjka przegrała z Martiną Trevisan 7:6(4), 5:7, 3:6. Na etapie ćwierćfinału największymi faworytkami do triumfu pozostają rozstawiona z dwójką Maria Sakkari oraz grająca z trójką Caroline Garcia. Obie mogą na siebie trafić w półfinale.