Tenis Flash: Zwycięstwa Świątek i Zielińskiego. Hurkacz odpadł po dramatycznym meczu

Iga Świątek wygrała jedenasty z rzędu mecz w stolicy Kataru, gdzie wierzy w trzeci z rzędu triumf AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:14 Jan Zieliński i Hugo Nys bez żadnych problemów poradzili sobie z duetem Guido Andreozzi/Miguel Angel Reyes-Varela. Rozstawieni z "2" Polak i Monakijczyk wygrali 6:2; 6:2, co dało im awans do półfinału turnieju deblowego w Delray Beach.  Ich kolejnymi rywalami będą Julian Cash i Robert Galloway, czyli turniejowy numer „3”.

19:10 Iga Świątek (1. WTA) awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Dausze. Polka w ćwierćfinale ograła 6:4; 6:0 Victorię Azarenkę (31. WTA). Dla liderki światowego rankingu to jedenasty z rzędu triumf w stolicy Kataru, gdzie wygrywała dwie ostatnie edycje. Czytaj więcej

18:20 Hubert Hurkacz (8. ATP) przegrał w 2. rundzie z Tallonem Griekspoorem i nie zdołał awansować do swojego pierwszego ćwierćfinału w Rotterdamie w piątym podejściu. Każdy set kończył się w tie-breaku. Pierwszego wygrał Polak, ale dwa kolejne Holender. Spotkanie trwało 2 godziny i 34 minuty. Czytaj więcej

17:19 Znamy dwie pierwsze półfinalistki turnieju WTA w Dausze. Anastazja Pawluczenkowa (32. WTA) ograła 7:5; 6:4 Danielle Collins (63. WTA), a Elena Rybakina (4. WTA) okazała się lepsza 6:4; 6:2 niż Leylah Fernandez (38. WTA). Obie tenisistki zmierzą się ze sobą w walce o finał.

14:48 Aleksandr Szewczenko (57. ATP) sprawił małą niespodziankę w 1/8 turnieju ATP w Rotterdamie. Reprezentant Kazachstanu pokonał w trzech setach (6:4; 1:6; 6:3) Holgera Rune (7. ATP) i awansował do ćwierćfinału tej imprezy. Tam zmierzy się z Grigorem Dimitrovem (13. ATP). Za kilkanaście minut na korcie pojawią się Hubert Hurkacz i Tallon Griekspoor.

12:56 Grigor Dimitrov (13. ATP) wywalczył awans do ćwierćfinału turnieju ATP 500 w Rotterdamie. Bułgar pokonał 6:3; 7:5 Martona Fucsovicsa (86. ATP). Jego kolejnym rywalem będzie zwycięzca pojedynku Aleksandr SzewczenkoHolger Rune, którzy za moment rozpoczną swoje starcie.

11:54 Dobry początek dnia dla polskich kibiców. Paweł Matuszewski i Matthew Christopher Romios awansowali do półfinału turnieju challengera w Bengaluru. Polak i Australijczyk ograli 6:3; 7:5 francuską parę – Geoffrey Blancaneaux/Benjamin Bonzi. Bonzi w turnieju singlowym przegrał z Maksem Kaśnikowskim, więc z Indii nie będzie dobrze wspominał pojedynków przeciwko Polakom.

08:55 Fani tenisa w Polsce na pewno nie będą mogli w czwartek narzekać na brak emocji. Podczas turnieju WTA 1000 w Dausze Iga Świątek zmierzy się o półfinał z Victorią Azarenką. Ten mecz zaplanowano jako trzeci na korcie centralnym, na którym zmagania rozpoczną się o 13:30. Prawdopodobny początek meczu Polki między 17 a 18 czasu polskiego.

Hubert Hurkacz o tę samą fazę turnieju powalczy podczas zawodów ATP 500 w Rotterdamie, a jego rywalem będzie reprezentant gospodarzy – Tallon Griekspoor. Ten mecz również zaplanowano jako trzeci na korcie centralnym, ale tutaj zmagania rozpoczną się o 11:00 czasu polskiego.

Jan Zieliński i Hugo Nys późnym wieczorem czasu polskiego w środę wywalczyli awans do ćwierćfinału turnieju deblowego w Delray Beach. Oni o ćwierćfinał zagrają z parą Guido Andreozzi/Miguel Angel Reyes-Varela.