Tenis Flash: Jabeur i Azarenka w kolejnej rundzie w Charleston, Ruud i Baez grają dalej

Tenis Flash: Jabeur i Azarenka w kolejnej rundzie w Charleston
Tenis Flash: Jabeur i Azarenka w kolejnej rundzie w CharlestonProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tennis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

20:38 Casper Ruud nie zaczął najlepiej pojedynku z Joao Sousą w portugalskim Estoril. W pierwszym secie piąta rakieta rankingu ATP musiała uznać wyższość reprezentanta gospodarzy, dając się przełamać. Norweg wyraźnie jednak pozbierał się w drugiej partii i – choć nie bez oporu rywala – wygrał 6:2, taki sam wynik osiągając w trzeciej partii i awansując do ćwierćfinału. Jakie były najlepsze momenty tego meczu?

Kluczowe zagrania meczu Ruud-Sousa

19:50 Paula Badosa była górą w Charleston, ale w wywiadzie pomeczowym przyznała, że z Fernandez zawsze rozgrywa prawdziwe bitwy.

Pomeczowy wywiad z Paulą Badosą

19:04 Po bardzo zaciętym pojedynku Leylah Fernandez musiała uznać wyższość Pauli Badosy. Kanadyjka pierwsza przełamała Hiszpankę, ale nawet prowadzenie 3:0 w pierwszym secie nie wystarczyło jej do wygrania partii. W drugim to ona została przełamana już w pierwszym gemie i musiała gonić wynik. Choć pogoń była pasjonująca i zakończona dopiero w tie-breaku, to jednak Fernandez musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej rywalki 5:7, 6:7(6).

18:52 Kiedy w lutym dostawała lanie od Igi Świątek, niespodzianką mogła być najwyżej skala porażki. Dziś jednak 13. rakieta rankingu, Wieronika Kudiermietowa, w Charleston nie sprostała swojej młodziutkiej rywalce, Dianie Shnaider. Przegrała 4:6, 3:6.

18:45 Daria Kasatkina i Julia Grabher gładko odprawiły reprezentantki gospodarzy podczas turnieju w Charleston. Kasatkina ograła Madison Brengle 6:2, 6:1 w niewiele ponad 50 minut. Austriaczka Grabher z kolei odesłała Sachię Vickery, wygrywając 6:1, 6:2.

18:15 W argentyńskim pojedynku w Estoril Pedro Cachin musiał uznać wyższość młodszego o pięć lat Sebastiana Baeza. Po ponad dwóch godzinach mecz zakończył się wynikiem 4:6, 6:7(2). Zobacz najciekawsze momenty tego meczu poniżej.

Najlepsze zagrania 1/8 finału Cachin-Baez

16:00 Tunezyjka Ons Jabeur po wygranej w Charleston jest w świetnym nastroju. Co mówiła w pomeczowym wywiadzie?

Krótki pomeczowy wywiad Jabeur

07:59 Do kolejnego etapu zmagań awansowała też Wiktoria Azarenka, która po trzysetowym boju okazała się lepsza od Sloane Stephens, wygrywając 3:6, 6:3, 6:2. Białorusnika w trzeciej rundzie zmierzy się z Anną Kalinską.

07:53 Rozstawiona z numerem drugim w turnieju WTA 250 w Charleston Ons Jabeur pewnie pokonała w drugiej rundzie zmagań Łesię Curenko 6:3, 6:3. W trzeciej rundzie Tunezyjka zmierzy się ze zwyciężczynią z pary Linda Fruhvirtova - Caroline Dolehide.