Porażki kilku tenisistek z top "10" rankingu WTA w Miami

Maria Sakkari i Bianca Andreescu stoczyły znakomity pojedynek. Mecz trwał ponad trzy godziny i zakończył się wygraną KanadyjkiAFP
Turniej WTA 1000 w Miami przyniósł sporo niespodzianek już w 2. rundzie. Odpadły już Caroline Garcia, Ons Jabeur czy Maria Sakkari.

Caroline Garcia zajmuje aktualnie czwarte miejsce w rankingu WTA, ale odpadła już w 2. rundzie turnieju w Miami. Francuzka przegrała z Soraną Cirsteą 2:6; 3:6.

Obie tenisistki mierzyły się ze sobą nieco ponad tydzień temu w Indian Wells. Wtedy również górą była Rumunka, ale Garcia wygrała seta, tym razem ta sztuka jej się nie udała.

Ons Jabeur w 2023 roku nie przypomina tenisistki, która zachwycała w zeszłym sezonie. Odpadła szybko z Australian Open, a w Indian Wells wygrała z Magdaleną Fręch w trzech setach, następnie przegrywając z Marketą Vondorusovą. Teraz Tunezyjka musiała uznać wyższość Warwary Graczewej. Rosjanka wygrał 6:2; 6:2 i tym razem to ona zmierzy się z Magdaleną Fręch, która awansowała do 3. rundy po zwycięstwie z Andreevą.

Kolejną tenisistką z top 10 rankingu WTA, która już odpadła w Miami jest Maria Sakkari. Greczynka stoczyła niesamowite spotkanie z Biancą Andreescu. Sakkari wygrała pierwszego seta 7:5, ale kolejne dwie partie padły łupem Kanadyjki 6:3 i 6:4. Mecz trwał ponad trzy godziny, a obie tenisistki zostawiły na korcie dużo zdrowia. Rywalką Andreescu w 3. rundzie będzie Sofia Kenin.

W grze pozostało już tylko pięć zawodniczek z top 10 rankingu WTA. Wcześniej z turnieju odpadła Daria Kasatkina, a liderka światowego rankingu – Iga Świątek – wycofała się z powodu kontuzji.