Tenis Flash: Aleksandrowa obroniła tytuł, Boulter wygrała w Nottingham, porażka Struffa

Jan-Lennard Struff nie zdobył pierwszego tytułu w karierze przed własną publicznościąProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

20:32 Tallon Griekspoor zostaje mistrzem w Hertogenbosch po pokonaniu Jordana Thompsona w setach 7-6, 6-7, 3-6. Nasz Flashmoment dnia pochodzi właśnie z tego meczu.

Skrót meczu Thompson - Griekspoor
Flashscore
Flashmoment dnia
Flashscore

18:10 Nie było niespodzianek podczas występów Polaków w kwalifikacjach do turnieju rangi challenger w Poznaniu. Żaden z czterech reprezentantów Polski nie wygrał swojego meczu. Udział w eliminacjach brali Oskar Grzegorzewski, Aleksander Blus, Borys Zgola i Tomasz Berkieta. Najbliższej wygranej był ten ostatni, który przegrał 6:3; 3:6; 6:7(4) z Carlosem Tabernerem, który w tamtym roku znajdował się w czołowej "100" rankingu ATP.

18:03 Jan-Lennard Struff (24. ATP) nie zdobył pierwszego w karierze tytułu. Niemiec przegrał przed własną publicznością z Francesem Tiafoe (12. ATP). Struff wygrał pierwszego seta, ale 6:4, ale dwa kolejne przegrał w tie-breaku. Miał on jedną piłkę meczową w decydującym gemie trzeciego seta, ale jej nie wykorzystał. Amerykanin wygrał 4:6; 7:6(1); 7:6(8) i zdobył swój trzeci tytuł w karierze, a drugi w tym roku, wcześniej triumfował w Houston. Amerykanin po raz pierwsz w karierze awansuje do top "10" rankingu ATP.

Zagrania z meczu Struff – Tiafoe
Flashscore
Pomeczowa wypowiedź Tiafoe
Flashscore

17:52 W pełni rosyjski finał kobiet w 's-Hertogenbosch ma zwycięzcę! Jest nią Jekaterina Aleksandrowa (26. WTA), która triumfowała nad Weroniką Kudiermietową (14. WTA) po prawie trzygodzinnej walce, która zakończyła się wynikiem 4:6, 6:4, 7:6(3). Aleksandrowa obroniła tytuł zdobyty w tej holenderskiej miejscowości rok temu, kiedy pokonała Arynę Sabalenkę 7:5; 6:0. To dla niej czwarty wygrany turniej w karierze.

Pomeczowa wypowiedź Aleksandrowej
Flashscore

15:57 Katie Boulter (126. WTA) zdobyła tytuł w Nottingham. Była zdecydowanie lepsza od swojej rodaczki – Jodie Burrage (131. WTA), którą pokonała 6:3; 6:3. Dla Boulter to pierwszy w karierze tytuł WTA. Dzięki temu zwycięstwu awansuje na 76. miejsce w rankingu i będzie to jej najwyższe miejsce w karierze.

Pomeczowa wypowiedź Katie Boulter
Flashscore

14:50 Rosjanki wrociły do gry w s-Hertogenbosch.

14:15 Niestety przerwane zostało spotkanie finałowe kobiet w Den Bosch przy prowadzeniu 4:2 Weroniki Kudiermietowej.

Tymczasem w turnieju rangi challenger w Nottingham Andy Murray zdobył swój drugi tytuł z rzędu, pokonując Arthura Cazaux 6:4, 6:4. Czyżby odnalazł formę w idealnym momencie przed Wimbledonem? Niezależnie od tego, z pewnością wspaniale jest widzieć trzykrotnego mistrza Wielkiego Szlema z powrotem wygrywającego turnieje, choć tylko na poziomie challengera. Ostatnio triumfował w Surbiton.

12:36 Joanna Zawadzka przegrała w finale turnieju rangi ITF W15 w Monastir. Polka okazała się gorasz 2:6; 5:7 od Niemki Anji Wildgruber (989. WTA).

12:34 Paweł Ciaś (693. ATP) wygrał turniej ITF M15 w słoweńskiej miejscowości Litija. Polak nie miał żadnych problemów i pokonał Alvaro Guillena Mezę (723. ATP) 6:3; 6:1.

12:30 Kei Nishikori pokonał 6:4; 6:2 Gustavo Heide i zameldował się w finale turnieju rangi challenger w Portoryko. Japończyk, który wrócił do gry po blisko dwuletniej przerwie, o tytuł zagra z Michaelem Zhengiem.

07:15 W turniejach pań dojdzie do bratobójczych starć o tytuł. Jodie Burrage i Katie Boulter zagrają o pierwszy w karierze tytuł przed własną publicznością w Nottingham, natomiast Jekaterina Aleksandrowa zmierzy się z Weroniką Kudiermietową w 's-Hertogenbosch. O tytuł w tej holenderskiej miejscowości powalczą też panownie – Tallon Griekspoor oraz Jordan Thompson. Pierwszy tytuł rangi ATP może wywalczyć Jan-Lennard Struff, który w swojej ojczyźnie zagra przeciwko Francesowi Tiafoe