Tenis Flash: Fręch przegrała w Nottingham, Hurkacz awansował do półfinału w Stuttgarcie

Magdalena Fręch odpadła w ćwierćfinale w Nottingham
Magdalena Fręch odpadła w ćwierćfinale w NottinghamProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:28 Nasz Flashmoment dnia to pasjonująca wymiana między Taylorem Fritzem i Martonem Fucsovicsem,  z którego ostatecznie zwycięsko wyszedł ten drugi.

Flashmoment dnia
Flashscore

21:47 Rzućmy okiem na poczynania Andy'ego Murraya w turnieju Challenger w Nottingham. Odniósł imponujące ósme zwycięstwo z rzędu, wygrywając 7-6(2) 7-5 z Dominikiem Strickerem i awansując do ostatniej czwórki.

21:43 I po raz ostatni dzisiaj: Alize Cornet została potwierdzona jako ostatnia półfinalistka w Nottingham po pokonaniu Elizabeth Mandlik 6-3, 4-6, 6-3.

19:32 Veronika Kudermetova pokonała Celine Naef 6-3, 6-2 i awansowała do półfinału w Hertogenbosch. Zmierzy się z rozstawioną z nr 144 Viktorią Hruncakovą, która wygrała z Ashlyn Krueger 6-4, 6-4.

19:25 Niemiec Jan-Lennard Struff pokonał Francuza Richarda Gasqueta 6:4, 7:5 w ćwierćfinale turnieju ATP 250 na kortach trawiastych w Stuttgarcie. W sobotnim półfinale zmierzy się z Hubertem Hurkaczem.

19:22 W Nottingham trzeci Brytyjczyk awansował do półfinału. Heather Watson pokonała Viktoriję Gokubic w dwóch zaciętych setach 7-6(2), 7-5.

18:39 Emil Ruusuvuori (42. ATP) awansował do półfinału w ‘s-Hertogenbosch. Fin pokonał 6:3; 6:4 Jannika Sinnera (9. ATP).

Skrót meczu Ruusuvuori - Sinner
Flashscore
Pomeczowa wypowiedź Ruusuvuoriego
Flashscore

Oto pary półfinałowe tego turnieju:

Jordan Thompson – Rinky Hijikata

Tallon Griekspoor (6) – Emil Ruusuvuori.

17:52 Viktoria Hruncakova (144. WTA) zagra w ćwierćfinale turnieju w ‘s-Hertogenbosch. Słowaczka pokonała 6:4; 6:4 Ashlyn Krueger (152. WTA).

17:46 Hubert Hurkacz (14. ATP) zagra w półfinale turnieju w Stuttgarcie. Polak pewnie w dwóch setach 6:4; 6:4 pokonał Christophera O’Connella (74. ATP). Jego rywalem w walce o finał będzie zwycięzca pojedynku Richard Gasquet – Jan-Lennard Struff. Więcej o tym meczu tutaj.

Zagrania z meczu Hurkacz – O'Connell
Flashscore
Pomeczowa wypowiedź Hurkacza
Flashscore

17:18 Marton Fucsovics (86. ATP) ograł Taylora Fritza (8. ATP) 6:4; 7:5 i wywalczył awans do półfinału w Stuttgarcie.

17:10 Poznaliśmy też drugą półfinalistkę turnieju w Nottingham. Katie Boutler (126. WTA) pokonała 6:3; 7:5 Harriert Dart (143. WTA).

Pomeczowa wypowiedź Boutler
Flashscore
Skrót meczu Fucsovics – Fritz
Flashscore

17:07 Dalej w Holandii gra też reprezentant gospodarzy – Tallon Griekspoor (38. ATP). Pokonał on w trzech setach (4:6; 6:3; 6:4) Alexa De Minaura (18. ATP).

16:52 Dojdzie do australijskiego półfinału w ‘s-Hertogenbosch. Jordan Thompson (103. ATP) pokonał po trzysetowym meczu Adriana Mannarino (52. ATP) 5:7; 7:6(2); 6:2. Jego rywalem w walce o finał będzie jego rodak – Rinky Hijikata.

14:45 Magdalena Fręch (77. WTA) nie zdołała awansować do pierwszego w karierze półfinału w turnieju rangi WTA. Polka przegrała w trzech setach z Jodie Burrage (131. WTA). Więcej o tym meczu tutaj.

14:43 Jekaterina Aleksandrowa (26. WTA) awansowała do półfinału w ‘s-Hertogenbosch. Rosjanka pokonała 6:4; 6:4 dużo niżej sklasyfikowaną w rankingu Eminę Bektas (186. WTA). Jej rywalką w walce o finał będzie Aliaksandra Sasnowicz.

Pomeczowa wypowiedź Aleksandrowej
Flashscore

13:53 Frances Tiafoe (12. ATP) jako pierwszy zameldował się w półfinale turnieju ATP w Stuttgarcie. Amerykanin pokonał 6:7(6); 7:6(4); 6:2 Lorenzo Musettiego (17. ATP).

Zagrania z meczu Musetti – Tiafoe
Flashscore

13:39 Ludmiła Samsonowa (15. WTA) poddała mecz przeciwko Aliaksandrze Sasnowicz (71. WTA) przy stanie 6:7(4); 1:3. Białorusinka awansowała do półfinału w ‘s-Hertogenbosch.

13:36 Rinky Hijikata (133. ATP) awansował do półfinału turnieju w ‘s-Hertogenbosch. Australijczyk pokonał Mackenziego McDonalda (68. ATP) 5:7; 6:3; 6:1.

07:05 Magdalena Fręch zmierzy się z Jodie Burrage w walce o ćwierćfinał turnieju WTA w Nottingham. Natomiast rywalem Huberta Hurkacza w Stuttgarcie będzie Christopher O'Connell. Rywalizacja pan i panów wkracza również w decydującą fazę w holenderskim 's-Hertogenbosch.