Tenis Flash: Fręch nie dała rady Rybakinie, Iga Świątek zrobiła swoje

Tenis Flash: Fręch i Świątek zagrają w trzeciej rundzie w Dubaju
Tenis Flash: Fręch i Świątek zagrają w trzeciej rundzie w DubajuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:53 Iga Świątek poznała swoją jutrzejszą rywalkę w ćwierćfinale Dubai Duty Free Tennis Championships Polka stanie naprzeciw Qinwen Zheng (7. WTA), która pokonała Anastasiję Potapową (35. WTA) 6:3, 6:2. Dotąd Iga Świątek grała z Chinką pięciokrotnie i zawsze wygrywała. Ostatni mecz miał miejsce w styczniu podczas United Cup i od tego czasu Świątek nie przegrała żadnego starcia z rywalką z top 20 rankingu. Mecz najwcześniej o 16:00, Flashscore zapewni relację punkt po punkcie.

17:48 Elina Switolina (20. WTA) chwilami podejmowała heroiczną walkę, ale - przy największym dla niej szacunku - nie była dziś rywalką dla Igi Świątek (1. WTA). Nawet chwile zdecydowanie słabszej gry Polka była w stanie odrobić bardzo szybko, dzięki czemu mecz wygrała 6:1, 6:4 i melduje się w ćwierćfinale. Zagra w nim w czwartek nie wcześniej niż o 16:00.

Statystyki meczu Iga Świątek - Elina Switolina
Statystyki meczu Iga Świątek - Elina SwitolinaFlashscore

15:39 Coco Gauff (3. WTA) zdążyła praktycznie oddać seta własnymi błędami zanim weszła na odpowiedni poziom. Karolina Pliskova (36. WTA) mogła być zdumiona, jak łatwo udało jej się uzyskać dwa pierwsze przełamania, natomiast później Amerykanka zdołała przekierować swoją agresywną grę na lepsze tory i to ona jest w ćwierćfinale po wygranej 2:6, 6:4, 6:3.

15:29 Karolina Muchova (10. WTA) poinformowała, że przeszła operację kontuzjowanego nadgarstka i czeka ją kolejna przerwa w grze. Wpis dotyczący całej sytuacji Czeszka zamieściła na swoim koncie na Instagramie

14:53 Sorana Cirstea (22. WTA) poradziła sobie z Donną Vekić (31. WTA), choć dopiero po ponad dwóch godzinach. Chorwatka zgarnęła pierwszego seta zanim faworytka zdołała przejąć kontrolę nad meczem i wygrać 3:6, 6:3, 7:5.

14:13 Zaczęło się od nadspodziewanie dobrego wejścia Fabiana Marozsana (60. ATP), ale po 3:0 dla Węgra pięć kolejnych gemów wziął faworyt, Karen Chaczanow (14. ATP). Rozstawiony z dwójką w Dausze Moskwianin raz jeszcze oddał kontrolę nad meczem w drugim secie, ale ponownie na chwilę, ostatecznie wygrywając 6:4, 7:5.

13:42 Magdalena Fręch (53. WTA) nie dała rady znacznie wyżej notowanej Jelenie Rybakinie (4. WTA), chociaż postawiła jej naprawdę trudne warunki. Polka w pierwszym secie walczyła w tie breaku, a nawet wygrała drugą partię, ale jednak to Kazaszka wygrała 7:6(5), 3:6, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Dubaju.

12:38 Simona Halep sprawiała wrażenie rozluźnionej już podczas ostatnich przesłuchań w Szwajcarii, dziś podzieliła się oświadczeniem w bardzo podobnym tonie. Rumuńska zawodniczka liczy, że decyzja o 4-letnim zakazie uczestnictwa w rozgrywkach zostanie cofnięta.

12:16 Podczas gdy Magdalena Fręch nie odpuszcza w meczu z kolejną faworytką na swojej drodze, inna gwiazda światowego touru wyleciała z rozgrywek w Dubaju. Jelena Ostapenko (9. WTA) przepadła po dwóch setach z Anną Kalińską (40. WTA). Rosjanka po wyniku 6:4, 7:5 zachowała idealny bilans przeciwko Łotyszce, z którą w żadnym z dwóch meczów nie straciła jeszcze seta.

09:43 Iga Świątek i Hubert Hurkacz ponownie wezmą udział w pokazowym turnieju mikstów, który odbędzie się 5 marca przed turniejem Indian Wells. Przed rokiem polska para dotarła w nim do finału. Wcześniej Świątek i Hurkacz zapowiedzieli, że będą reprezentować Polskę w mikście w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

08:58 Polscy fani tenisa na pewno nie będą dzisiaj narzekać na brak emocji. Już o 10:30 na kort w Dubaju w ramach turnieju rangi WTA 1000 wyjdzie Magdalena Fręch (53. WTA), która zalicza świetny początek sezonu i awansowała już do trzeciej rundy tej imprezy. W niej zmierzy się jednak dziś z jedną z faworytek - Jeleną Rybakiną (4. WTA). Kilka godzin później, bo około godziny 16, na kort powinna wyjść Iga Świątek (1. WTA). Liderka rankingu zmierzy się na tym samym etapie turnieju z Eliną Switoliną (20. WTA).

08:55 Carlos Alcaraz (2. ATP) poddał spotkanie z Thiago Monteiro (117. ATP) przy stanie 1:1 w gemach w trakcie turnieju w Rio de Janeiro. Hiszpan już w drugim punkcie meczu skręcił kostkę i uznał, że nie jest w stanie kontynuować gry. W najbliższym czasie dowiemy się, jak poważna jest to kontuzja.