Tenis Flash: kolejna porażka Jana Zielińskiego i Hugo Nysa, porażka Wawrinki

Holger Rune miał szansę na zdobycie drugiego tytułu rangi Masters 1000 jako nastolatek, ale przegrał z Rublowem w Monte CarloAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

20:59 Chorwatka Donna Vekic (26) awansowała do drugiej rundy halowego turnieju WTA w Stuttgarcie, pokonując w zaciętym meczu Ekaterinę Alexandrovą (28). Oba sety rozstrzygnęły tie-breaki i zakończyły się wynikiem 7-6(9-7), 7-6(7-5).

19:05 Yannick Hanfmann pokonał po trzygodzinnym meczu Thiago Monteiro. Pierwszy set padł łupem Brazylijczyka, ale kolejne dwa wygrał już Niemiec. Mecz zakończył się wynikiem 6:7(3); 7:6(5); 6:2. Hanfmann o ćwierćfinał turnieju w Monachium zagra z Holgerem Rune, który wczoraj grał w finale turnieju ATP w Monte Carlo.

18:57 Cristina Bucsa odwróciła losy meczu z Tamarą Korpatsch podczas meczu 1. rundy w Stuttgarcie. Hiszpanka przegrała pierwszego seta 3:6, ale kolejne padły jej łupem 6:4; 6:0.

18:54 Paweł Kotow pokonał Oleksija Krutykha 6:7(5); 6:4; 6:1 i zagra w 2. rundzie w Barcelonie. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Cameron Norrie.

18:47 Alex Molcan ograł Taro Daniela w 1. rundzie turnieju w Banja Luce. Słowak wygrał 3:6; 7:5; 6:1. Jego rywalem w walce o ćwierćfinał będzei Alexei Popyryn.

17:03 Nicolas Jarry awansował do 2. rundy w Barcelonie. Chilijczyk w dwóch setach (7:5; 6:4) pokonał Argentyńczyka Marco Trungellitininiego

16:28 Stan Wawrinka odpadł w 1. rundzie turnieju ATP 250 w Banja Luce. Szwajcar tym samym nie zmierzy się w kolejnym starciu z Novakiem Djokoviciem. Jego pogromcą okazał się Luca van Assche. Francuz wygrał 1:6; 7:6(4); 6:4.

Zagrania z meczu Wawrinka – van Assche
Flashscore
Pomeczowy wywiad van Assche
Flashscore

16:16 Klaudia Jans-Ignacik w programie "Raport ze Stuttgartu" na kanale Canal+ Sport w serwisie YouTube przekazała, że Iga Świątek poprosiła organizatorów, żeby jej mecz drugiej rundy został rozegrany w czwartek. Decyzję o tym, czy prośba Polki zostanie pozytywnie rozpatrzona, powinniśmy uzyskać dziś wieczorem. Planowo liderka światowego rankingu miała grać w środę wieczorem.

16:05 Tomas Martin Etcheverry pokonał Pablo Andujara 6:2; 7:5 i zagra w 2. rundzie w Barcelonie.

15:45 Jan Zieliński i Hugo Nys nie przełamali serii porażek w turniejach rangi ATP. Byli blisko zwycięstwa, ponieważ wygrali pierwszego seta 6:2, a w drugim mieli kilka break pointów. Niestety super tie-breaka zagrali koszmarnie i przegrali 0:10. Więcej o tym meczu tutaj

15:35 Flavio Cobolli pokonał Jordana Thompsona i zagra w 1/8 turnieju ATP w Monachium Włoch pokonał Australijczyka 7:5; 6:1.

14:38 Nuno Borges pokonał Ilję Iwaszkę podczas turnieju w Barcelonie. Portugalczyk wygrał 6:2; 6:3. Teraz Borgesa czeka rywalizacją z turniejowym numerem "1" – Carlosem Alcarazem.

14:18 Emil Ruusuvuori łatwo pokonał Alexandra Bublika i zagra w 2. rundzie w Barcelonie. Fin ograł Kazacha 6:0; 6:3.

Zagrania z meczu Bublik – Ruusuvuori
Flashscore
Pomeczowa wypowiedź Ruusuvuoriego
Flashscore

14:06 Alexei Popyrin po dwóch tie-breakach pokonał Tallona Griekspora. Australijczyk wywalczył awans do 1/8 turnieju w Banja Luce.

14:03 Marcos Giron awansował do 1/8 turnieju ATP w Monachium. Roberto Carballes Baena nie dał rady sprostać Amerykaninowi i przegrał 1:6; 7:5; 2:6.

Zagrania z meczu Giron – Carballes Baena
Flashscore

14:00 Qinwen Zheng będzie rywalką Igi Świątek w 2. rundzie turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Chinka pokonała Alycię Parks 6:4; 6:4.

12:55 Ben Shelton również gra dalej w Barcelonie. Pokonał on swojego rodaka Mackenzie McDonalda 7:5; 6:4. Jego rywalem w walce o 3. rundę będzie Casper Ruud

12:50 Bernabe Zapata Miralles awansował do 2. rundy turnieju ATP w Barcelonie. Jego rywalem był Attila Balazs. Hiszpan wygrał szybko 6:2; 6:2. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Roberto Bautista-Agut.

11:55 Iga Świątek trenuje z Barborą Krejcikovą przed startem turnieju w Stuttgarcie.

11:50 Novak Djokovic utrzymał pozycję lidera w rankingu ATP. Serb wyprzedza Carlosa Alcaraza i Caspera Ruuda. Hubert Hurkacz spadł na 15. miejsce. Więcej informacji tutaj

09:58 Iga Świątek rozpoczyna 55. tydzień na czele rankingu WTA. Polka już od ponad roku jest najlepszą tenisistką świata. Magda Linette i Magdalena FręchMagdalena Fręch utrzymały swoje pozycje. Więcej informacji tutaj

08:03 Zwyciężczyni meczu Alycia ParksQinwen Zheng będzie rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie turnieju WTA 500 w Stuttgarcie.

07:00 Już w poniedziałek ruszy kilka turniejów na nawierzchni ziemnej. Panowie powalczą o punkty do rankingu w Banja Luce, Barcelonie i Monachium. Panie natomiast zagrają w Stuttgarcie. Tam rywalizację od drugiej rundy rozpocznie liderka światowego rankingu – Iga Świątek. Sprawdź, co wczoraj działo się na najważniejszych koratach