Tenis Flash: Hurkacz rozpoczyna zmagania w Dubaju od kolejnego thrillera

Tenis Flash: Hurkacz zaczyna dziś granie w Dubaju
Tenis Flash: Hurkacz zaczyna dziś granie w DubajuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:26 Ósmy z rzędu tie-break... mecze Huberta Hurkacza powinny być transmitowane tylko z ostrzeżeniem ministerstwa zdrowia. I choć było bardzo nerwowo, to pojedynek Hurkacz-Struff oglądało się doskonale od początku do końca, jak dobry thriller. Wygrana 7:6(5), 6:7(4), 7:6(6) po blisko trzech godzinach dała Polakowi awans do drugiej rundy w Dubaju. Rywala pozna jutro, wyłoni go pojedynek Marterer-O'Connell

Część statystyk meczu Hurkacz-Struff
Część statystyk meczu Hurkacz-StruffFlashscore

18:19 Dopiero po meczu Andrieja Rublowa (5. ATP) z Zhizhenem Zhangiem (46. ATP) na kort w Dubaju miał wyjść Hubert Hurkacz. Mecz turniejowej dwójki z rozpychającym się w rankingu Chińczykiem kazał polskim kibicom poczekać, ponieważ w pierwszym secie nie tylko nie doszło do przełamania, ale w tie-breaku lepszy okazał się Zhang. To on pierwszy stracił podanie, ale pomimo prowadzenia 4-1 Rublow nie zamknął tie-breaka. Ba, nie zdobył już nawet punktu. Dopiero wtedy narzucił warunki, którym rywal nie umiał sprostać. Dwa pozostałe sety Rublow zamknął już przekonująco, wygrywając 6:7(4), 6:2, 6:4

16:35 Nie pierwszy już raz Andy Murray (67. ATP) pokazał charakter. Dziś, po stracie pierwszego seta w meczu z Denisem Shapovalovem (120. ATP), Szkot doprowadził do tie-breaka w drugim i złamał Kanadyjczyka w trzecim, dwukrotnie wykorzystując break point. Wygrana 4:6, 7:6(5), 6:3 to jubileuszowe, 500. zwycięstwo Murraya na twardej nawierzchni.

13:27 Poniedziałek w Dubaju zaczyna się ciekawie. Po dwugodzinnym boju nawet seta nie wygrał Adrian Mannarino (19. ATP). Jego pogromca, Botic van de Zandschulp (75. ATP), ewidentnie ma sposób na wyżej notowanego Francuza. Z pięciu dotychczasowych pojedynków przegrał tylko jeden, dziś awansując po wygranej 7:6(3), 7:5

13:20 Iga Świątek po raz drugi z rzędu ma szansę otrzymać nagrodę Laureusa dla najlepszej sportsmenki roku. W ostatniej edycji również znalazła się w finale, ale nagrody nie otrzymała. Przed nią dwukrotnie nominację w głównej kategorii otrzymywał Robert Lewandowski.

10:29 Do większych zmian nie doszło w czołówce męskiego zestawienia. Hubert Hurkacz utrzymał swoje bardzo dobre ósme miejsce, a prowadzenie utrzymał Novak Djoković

10:27 Iga Świątek zachowała miejsce na szczycie kobiecego rankingu WTA, a Magdalena Fręch awansowała na swoje najwyższe w karierze 42. miejsce. To efekt cotygodniowego uaktualnienie zestawienia najlepszych tenisistek świata

08:45 W ostatnich dniach żyliśmy przede wszystkim meczami polskich tenisistek. Iga Świątek (1. WTA) wygrała turniej w Dausze i do pewnego momentu szła jak burza w Dubaju, a swoje świetne momenty miała też Magdalena Fręch (42. WTA). Teraz jednak skupiamy się przede wszystkim na cyklu ATP, bo właśnie dzisiaj wieczorem swój występ w imprezie ATP 500 zainauguruje Hubert Hurkacz (8. ATP). Rozstawiony z trzecim numerem Polak zmierzy się z Janem-Lennardem Struffem (25. ATP).