Tenis Flash: Rublow triumfuje w Monte Carlo!

Tenis Flash: Meczem dnia finał w Monte Carlo
Tenis Flash: Meczem dnia finał w Monte CarloAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

18:04 Carlos Alcaraz wraca do gry po krótkiej przerwie spowodowanej kontuzją. Hiszpana będzie można zobaczyć w turnieju w Barcelonie, który traktuje on szczególnie. Rozegrał tam wiele turniejów jako dziecko i wie, że może tam liczyć na wsparcie rodziny. Nie nakłada jednak na siebie presji. Mówi, że myśli o wszystkim poza obroną tytułu

17:45 Jak przyznał Rublow po meczu, sam nie wierzył do końca, że zdoła jeszcze odwrócić losy meczu. W krótkim wywiadzie przyznał, że - choć nie wie, co powiedzieć - to czuje się szczęśliwy, że w końcu ma turniej ten rangi w portfolio.

Krótki i szczery wywiad pomeczowy Andrieja Rublowa

17:32 Jak wyglądał mecz? Kto nie oglądał całości, może posmakować widowiska dzięki klipowi z najlepszymi momentami finału Rune-Rublow:

Kluczowe zagrania meczu finałowego w Monte Carlo

17:20 A więc Rublow! Po raz drugi grał w finale w Monte Carlo i tym razem nie dał sobie wydrzeć wygranej. Holger Rune okazał się godnym przeciwnikiem i rywalizacja trwała ponad 2,5 godziny. Ostatecznie Rosjanin zalicza pierwszy triumf w turnieju rangi Masters 1000 po trzech setach (7:5, 2:6, 5:7).

Więcej o tym meczu przeczytasz tutaj.

13:50 Mamy pierwsze rozstrzygnięcie w Monte Carlo. Turniej deblowy wygrywa chorwacko-amerykański duet Dodig-Krajicek, którzy na starcie turnieju odprawili z Monako Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. W pojedynku finałowym mierzyli się z monakijsko-austriacką parą Arneodo-Weissborn. Pierwszego seta faworyci wygrali bezlitośnie, 6:0. W drugim dali się przełamać i w końcówce przegrali 4:6. Super tie-break był wyjątkowo emocjonujący, zakończyła go dopiero szósta piłka meczowa. Gospodarze mogą być rozczarowani, pierwszy raz do finału dotarł miejscowy tenisista.

13:45 Organizatorzy turnieju w Stuttgarcie poinformowali o turniejowej drabince. Iga Świątek w pierwszej rundzie ma wolny los, a w drugiej zmierzy się z Zheng Qinwen lub zawodniczką z kwalifikacji. Będzie to pierwszy start liderki światowego rankingu w tegorocznym sezonie na mączce i jej powrót do gry po kontuzji żeber, przez który Polka zrezygnowała z turnieju w Miami.

08:47 Niedziela to w tenisie czas meczów finałowych. W tym tygodniu najlepsi zawodnicy skupili się na rywalizacji w turnieju ATP 1000 w Monte Carlo, w którym do finału awansowali Holger Rune i Andriej Rublow. Start ostatniego meczu w Monako o 14:30

Najlepsze tenisistki świata rozjechały się za to po świecie, by rywalizować w Billie Jean King Cup. Niestety wczoraj Polki przegrały z Kazachstanem i nie powalczą w turnieju finałowym pod koniec roku.