Tenis Flash: Muchova i Cirstea w ćwierćfinale, Gauff czeka na Świątek?

Tenis Flash: Faworyci pewnie przechodzą dalej. Poznamy pierwszych ćwierćfinalistówAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:57 Frances Tiafoe (6. ATP) nie zostawił żadnych złudzeń w starciu z Rinkym Hijikatą (110. ATP). Australijczyk zdołał co prawda przełamać faworyta dwukrotnie w trzecim secie, ale sam nie obronił wówczas trzech kolejnych gemów przy swoim podaniu. Po niewiele ponad dwóch godzinach i wygranej 6:4, 6:1, 6:4 Tiafoe melduje się w ćwierćfinale US Open, gdzie stoczy bratobójczy pojedynek z Benem Sheltonem.

23:36 Jeśli Iga Świątek nad ranem polskiego czasu zdoła pokonać Jelenę Ostapenko po raz pierwszy w karierze, to jej kolejną rywalką będzie Coco Gauff (6. WTA). Młoda Amerykanka w międzypokoleniowym pojedynku zwyciężyła nad powracającą Carline Wozniacki (623. WTA). Dunka z polskiej rodziny nie sprzedała skóry tanio, jednak w decydującym trzecim secie brakło jej atutów, by nawiązać równorzędną walkę.

21:46 Historyczny wyczyn Sorany Cirstei (30. WTA). Rumunka po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale US Open. Osiągnięcie jest tym cenniejsze, że potrzebowała tylko dwóch setów i w każdym z nich była zdecydowanie lepsza od faworyzowanej Belindy Bencic (13. WTA). Po sukcesie 6:3, 6:3 czeka na nią Karolina Muchova.

21:23 Tommy Paul (14. ATP) dał się zaskoczyć? Faworyt wielu amerykańskich widzów musiał pogodzić się z porażką, choć po drugiej stronie kortu stał młodzik, Ben Shelton (47. ATP). 20-latek zwyciężył 6:4, 6:3, 4:6, 6:4 i zagra w ćwierćfinale.

19:56 Karolina Muchova (10. WTA) nierówną grą lubi utrudniać sobie zadanie. W meczu z Xinyu Wang (53. WTA) miała już rywalkę na widelcu, gdy w drugim secie wyszła z 2:4 na 5:4, by następnie przegrać trzy gemy z rzędu. Dopiero w trzecim secie nie okazała niżej notowanej rywalce litości i wygrała ostatecznie 6:3, 5:7, 6:1.

15:15 Wykończony, ale zadowolony - Daniił Miedwiediew żartował po swoim zwycięstwie, że "chcę tylko iść spać. Tylko tyle, nic więcej. Dobrze, że nie skończyliśmy o 4 rano". Wziął też na celownik jednego z kibiców swojego rywala, który stale krzyczał...

08:50 W turnieju kobiet awanse do czwartej rundy uzyskały Ons Jabeur (5. WTA) i Marketa Vondrousova (9. WTA). Tunezyjka pokonała Marię Bouzkovą (31. WTA) 5:7, 7:6(5), 6:3, a triumfatorka ostatniego Wimbledonu wygrała z Jekateriną Aleksandrową (20. WTA) 6:2, 6:1. Nie potrzebowała do tego nawet godziny czasu.

08:48 Jednym z ostatnich, który schodził z kortów Flushing Meadows był tego dnia Daniił Miedwiediew (3. ATP), który rozprawił się z Sebastianem Baezem (32. ATP) 6:2, 6:2, 7:6(6).

08:47 Zostańmy przy męskim turnieju. Alexander Zverev (12. ATP) po trzech godzinach i 39 minutach gry uporał się z Grigorem Dimitrowem (19. ATP). Niemiec wygrał 6:7(2), 7:6(8), 6:1, 6:1.

08:45 W nocnych spotkaniach brakowało niespodzianek, a faworyci pewnie przechodzili do kolejnej rundy. Zaczęło się od zwycięstwa Jannika Sinnera (6. ATP) nad Stanem Wawrinką (49. ATP) 6:3, 2:6, 6:4, 6:2. Mniej więcej w tym samym czasie w czwartej rundzie zameldował się także Alex De Minaur (13. ATP), który wygrał z Nicolasem Jarrym (25. ATP) 6:1, 6:3, 6:2.