Tenis Flash: Hurkacz żegna się z turniejem, a Djokovic zagra w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz i Novak Djokovic w trakcie wczorajszego meczu
Hubert Hurkacz i Novak Djokovic w trakcie wczorajszego meczuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

21:55 Pracowity dzień tenisa pucharowego dobiegł końca na Wimbledonie pod dachem Centre Court. Carlos Alcaraz pokonał Matteo Berrettiniego 3-6, 6-3, 6-3, 6-3. Hiszpan rozstawiony z numerem jeden w ćwierćfinale zmierzy się z Holgerem Rune.

Statystyki meczu Carlos Alcaraz - Matteo Berrettini
Statystyki meczu Carlos Alcaraz - Matteo BerrettiniFlashscore/AFP

21:18 Holger Rune powrócił po przegranym secie z Grigorem Dimitrovem, aby awansować do ostatniej ósemki dzięki zwycięstwu w czterech setach 3-6, 7-6, 7-6, 6-3.

18:28 Ons Jabeur (6. WTA) ostatnią ćwierćfinalistką Wimbledonu. Tunezyjka nie dała żadnych szans Petrze Kvitovej (9. WTA) i pokonała ją 6:0: 6:3 w godzinę. Podczas ćwierćfinału zobaczymy powtórkę zeszłorocznego finału. Jabeur o półfinał zagra z Eleną Rybakiną.

Znamy już wszystkie pary ćwierćfinałowe w turnieju pań. Tak przedstawia się najlepsza ósemka turnieju:

Iga Świątek (1) – Elina Switolina

Jessica Pegula (4) – Marketa Vondrousova

Elena Rybakina (3) – Ons Jabeur (6)

Aryna Sabalenka (2) – Madison Keys (25).

18:02 Niespodzianka w turnieju panów! Stefanos Tsitsipas (5. ATP) prowadził już 2:1 w setach, ale ostatecznie przegrał spotkanie i odpadł z turnieju. Christopher Eubanks (43. ATP) okazał się pogromcą Greka, wygrywając 3:6; 7:6(4); 3:6; 6:4; 6:4. 27-latek debiutuje w głównym turnieju na londyńskich kortach i po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego.

17:58 Wiemy, kiedy zagra Iga Świątek! Mecz liderki światowego rankingu z Eliną Switoliną rozpocznie się we wtorek o godzinie 14:30 na korcie centralnym. Stawką tego pojedynku będzie awans do półfinału Wimbledonu.

17:31 Aryna Sabalenka (2. WTA) pokazała moc w meczu 4. rundy przeciwko Jekaterinie Aleksandrowej (22. WTA). Białorusinka wygrał 6:4; 6:0 z tenisistką, która bardzo dobrze czuje się na kortach trawiastych. Jej rywalką w walce o półfinał będzie Madison Keys i numer dwa rankingu WTA będzie zdecydowaną faworytką w tym pojedynku.

17:07 Hubert Hurkacz (18. ATP) rozegrał bardzo dobre spotkanie przeciwko Novakovi Djokoviciowi (2. ATP), ale niestety nie udało mu się przerwać serii zwycięstw Serba na korcie centralnym. Polak może żałować swoich nie wykorzystanych sytuacji, ale na pewno postawił trudne warunki legendzie tenisa. Nole w walce o półfinał zmierzy się z Andrijem Rublowem. Mecz zakończył się wynikiem 6:7(6); 6:7(6); 7:5; 4:6.

Statystyki meczu Hurkacz – Djokovic
Statystyki meczu Hurkacz – DjokovicFlashscore/AFP

16:23 Hubert Hurkacz wygrał trzeciego seta 7:5 z Novakiem Djokoviciem i przedłużył swoje szanse na awans do ćwierćfinału.

16:05 Jiri Lehecka (37. ATP) poddał spotkanie z Daniłem Miedwiediewem (3. ATP) po zakończeniu drugiego seta przy stanie 4:6; 2:6. Dla Rosjanina to pierwszy w karierze ćwierćfinał na Wimbledonie.

15:33 Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do 3. rundy Wimbledonu. Polsko-monakijska para pewnie pokonała 7:6(4); 6:4 Adriana Mannarino i Alejandro Davidovicha Fokinę. Teraz ich rywalami będą Jamie Murray i Michael Venus. Stawką tego pojedynku będzie ćwierćfinał turnieju.

15:08 Beatriz Haddad Maia (13. WTA) nie była w stanie kontynuować gry. Brazylijka wzięła przerwę medyczną przy stanie 1:3 w pierwszym secie. Haddad Maia miała ogromne problemy z poruszaniem się. Wróciła jeszcze na jednego gema i poddała mecz ze łzami w oczach. Elena Rybakina (3. WTA) bardzo szybko zameldowała się w ćwierćfinale Wimbledonu. Około 15:30 na korcie powinni pojawić się Hubert Hurkacz i Novak Djokovic, którzy będą dokańczać wczorajsze spotkanie. Polak przegrywa 0:2 po dwóch tie-breakach.

14:30 Mirra Andriejewa (102. WTA) nie wykorzystała ogromnej okazji, żeby zagrać w ćwierćfinale Wimbledonu. 16-letnia Rosjanka prowadziła z Madison Keys (18. WTA) 6:3; 4:1 i miała break pointa na 5:1, ale ostatecznie przegrała to spotkanie 6:3; 6:7(4); 2:6. Andriejewa miała szansę zostać najmłodszą uczestniczką tej fazy Wimbledonu od 1997 roku. Dla Amerykanki to drugi udział w ćwierćfinale na londyńskich kortach. Mimo porażki Mirra i tak zanotuje spory awans w rankingu i będzie najmłodszą tenisistką w top "100".

08:44 Hubert Hurkacz przegrywa 0:2 w setach z Novakiem Djokoviciem, mimo że nie stracił żadnego gema przy swoim podaniu. Polak oba sety przegrał w tie-breakach, choć równie dobrze mogły one zakończyć się jego zwycięstwami. "Hubi" miał w inaugurującej partii trzy piłki setowe. Spotkanie zostało przerwane ze względu na "ciszę nocną" i przełożone na poniedziałek. Pojedynek zostanie wznowiony na korcie centralnym po meczu Beatriz Haddad MaiaElena Rybakina. Brazylijka i Kazaszka rozpoczną grę o 14:30. Na korcie pojawi się dziś też Jan Zieliński, który w parze z Hugo Nysem będzie walczył o 3. rundę turnieju deblowego. Rywalami polsko-monakijskiej pary będą Alejandro Davidovich Fokina oraz Adrian Mannarino