Tenis Flash: Sabalenka i Zheng wygrały półfinały i zagrają o zwycięstwo w Australian Open

Tenis Flash: Kto zagra w finale kobiet w Australian Open?
Tenis Flash: Kto zagra w finale kobiet w Australian Open?AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:50 Z Belgii też nie mamy dobrych wieści. Borna Corić (40. ATP) był za mocny dla Kamila Majchrzaka (944. ATP) i zwyciężył w trzech setach 7:6(4), 3:6, 6:3. Polak pogroził faworytowi, ale w decydującej partii Chorwat wywiązał się z roli turniejowej jedynki.

Wynik i statystyki meczu Corić-Majchrzak
Wynik i statystyki meczu Corić-MajchrzakFlashscore

20:11 Niestety, w drugim „polskim” meczu o ćwierćfinał challengera w Quimper straciliśmy Karola Drzewieckiego. W parze z Francuzem Danem Addedem Polak uległ po super tie-breaku indyjskiemu duetowi Chandrasekar/Prashanth. Po 3:6, 6:3 w setach Drzewiecki i Added zaliczyli efektowny powrót z 1-5 do 6-6, ale później punktowali już rywale i to oni zagrają w ćwierćfinale.

15:55 Maja Chwalińska (352. WTA) odnotowała bardzo cenne zwycięstwo przeciwko faworyzowanej Lucrezii Stefanini (126. WTA) w turnieju ITF w Porto. Polka wyeliminowała turniejową piątkę w 1/8 finału, nie oddając jej nawet seta. W pierwszej partii walka toczyła się długo, za to w drugiej Włoszka dała się po prostu ograć. Efekt? 7:5, 6:1 i awans do ćwierćfinału, w którym rywalkę wyłoni pojedynek Bulgaru/Erjavec. 22-latka z Polski pokazała już, że ma sposób na Stefanini w Paryżu, gdzie w 2023 wygrała z nią 6:2, 6:1.

13:42 Qinwen Zheng (15. WTA) zagra w finale Australian Open. Chinka pokonała w półfinale kwalifikantkę Dajanę Jastremską (93. WTA) 6:4. 6:4 i w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego zagra z Aryną Sabalenką o swój pierwszy w karierze wielkoszlemowy tytuł. We wcześniejszych edycjach Australian Open 21-latka najdalej zachodziła do drugiej rundy.

12:45 Kto by nie chciał wygrać z Tsitsipasem! Co prawda z Petrosem i w deblu, ale jednak. Podczas challengera we francuskim Quimper Piotr Matuszewski i Szymon Walków poradzili sobie z parą Paris/Tsitsipas w dwóch setach, 7:6(2), 6:2.

11:55 W nocy z czwartku na piątek Jan Zieliński przystąpi do finałowego meczu Australian Open w mikście. Przed rokiem Polak był z kolei w finale debla, w którym jednak wraz z Hugo Nysem poniósł porażkę. Tegoroczny finał będzie łącznie 25. występem reprezentantów Polski w finałach wielkoszlemowych turniejów. Pełną listę tych finałów możecie zobaczyć tutaj

11:52 Aryna Sabalenka (2. WTA) pierwszą finalistką tegorocznego Australian Open. Białorusinka w hitowym spotkaniu pokonała w pólfinale Coco Gauff (4. WTA) 7:6(2), 6:4 i po godzinie i 44 minutach awansowała do finału. Bez względu na rywalkę, z którą przyjdzie się jej zmierzyć, Sabalenka będzie faworytką w ostatnim meczu turnieju. Do tej pory w Melbourne nie przegrała jeszcze żadnego seta.

08:50 Już dzisiaj dowiemy się kto zagra w półfinale kobiecego turnieju Australian Open. W wieczornej sesji w Melbourne (czyli rano czasu polskiego) zagrają Aryna Sabalenka (2. WTA) z Coco Gauff (4. WTA), a po nich na Rod Laver Arena wyjdą Dajana Jastremska (93. WTA) i Qinwen Zheng (15. WTA). Najwięcej emocji wzbudza oczywiście pierwszy z półfinałów, którego zwyciężczyni będzie faworytką do wygrania pierwszego wielkoszlemowego turnieju w tym sezonie.