Tenis Flash: Tsitsipas ponownie królem Monte Carlo, Falkowska wygrywa w Burundi

Tenis Flash: Czas na finał w Monte Carlo i eliminacje do wielu turniejów
Tenis Flash: Czas na finał w Monte Carlo i eliminacje do wielu turniejówAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

17:25 Stefanos Tsitsipas (12. ATP) napisał sobie i światowemu tenisowi kawał pięknej historii. W finale Rolex Monte-Carlo Open Grek nie dał najmniejszej szansy Casperowi Ruudowi (10. ATP), znajdując odpowiednie rozwiązanie na wszystko, czego tylko próbował Norweg. Finał wygrany 6:1, 6:4 to trzeci triumf Tsitsipasa w Monako w czterech ostatnich edycjach turnieju.

16:33 Mecz przeciwko obdarowanemu dziką kartą Pedro Araujo (728. ATP) zaczął się fatalnie dla Maksa Kaśnikowskiego (253. ATP). Warszawiak przegrywał 0:3, ale odrobił stratę i dopiero w tie-breaku stracił pierwszego seta. W drugiej odsłonie wziął srogi odwet, szybko prowadząc 5:0. Rywal wyrwał co prawda trzy gemy, ale nie był w stanie uratować tej partii. W decydującej również Polak dominował, atakując Araujo w jego gemach. W sumie udało się wykorzystać aż trzy break pointy, z których ostatni zamknął mecz. Wygrana 6:7(5), 6:3, 6:3 posyła Polaka do głównej drabinki w portugalskim challengerze.

14:28 Martyna Kubka (359. WTA) odpadła po godzinie i 12 minutach meczu z Eleną Ruse (162. WTA) w finałowej rundzie kwalifikacji do turnieju w Rouen. Polka przegrała 4:6, 0:6

12:41 Niestety, miłośnicy Carlosa Alcaraza (3, ATP) nie zobaczą swojego ulubionego tenisisty w Barcelonie. Po dwóch triumfach z rzędu tym razem sensacyjny 20-latek wycofał się z rozgrywek w przeddzień ich rozpoczęcia.

12:13 Weronika Falkowska (441. WTA) ma powody do radości! Polka zwyciężyła w finale turnieju ITF W35 w burundyjskiej Bujumburze. 23-latka pokonała swoją rówieśniczkę Alice Tubello (553. WTA). Po wyrównanej pierwszej partii, drugi set należał do Falkowskiej, która zgarnęła tytuł wynikiem 6:4, 6:1.

09:50 Hitem dnia w światowym tenisie będzie oczywiście starcie Caspera Ruuda (10. ATP) ze Stefanosem Tsitsipasem (12. ATP) w finale turnieju w Monte Carlo. Poza tym dzisiaj będziemy świadkami eliminacji do turniejów w Barcelonie, Monachium, Stuttgarcie, Bukareszcie czy Rouen, gdzie powalczy Martyna Kubka (359. WTA). Rywalką Polki w ostatniej rundzie eliminacji będzie Elena Ruse (152. WTA).

06:34 Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios nie osiągnęli najwyższego celu w meksykańskim Morelos. W finale deblowego challengera ulegli indyjskiej parze Kadhe/Nedunchezhiyan 6:7(5), 4:6.