Tenis Flash: Reakcje po pierwszym triumfie w Wimbledonie Carlosa Alcaraza

Tenis Flash: Reakcje po pierwszym triumfie w Wimbledonie Carlosa AlcarazaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:56 Filip Peliwo (339. ATP) kończy poniedziałek miłym dla polskich kibiców akcentem. Przeszedł obie rundy kwalifikacyjne i zagra w challengerze Open de Tenis Ciudad de Pozoblanco. Późnym wieczorem w poniedziałek zdołał odwrócić losy drugiego meczu. Po przegranej w otwierającym secie pewnie wygrał dwa kolejne z 20-letnim Dalim Blanchem (772. ATP) z USA. Mecz zakończył się wynikiem 3:6, 6:2, 6:1.

20:21 W męskich rozgrywkach zdecydowanie ta wymiana Altmaiera z Bonzim wydała nam się warta uwagi. To nasz FlashMoment ATP poniedziałku!

FlashMoment ATP

19:43 Najpiękniesza chwila w kobiecym tenisie w poniedziałek? Naszym zdaniem to ta wymiana na mączce w Budapeszcie, z meczu Marii z Monnet.

FlashMoment WTA poniedziałku

18:13 Aż dwie godziny i 43 minuty walczyły w poniedziałek w Budapeszcie Tatjana Maria (67. WTA) i Carole Monnet (185. WTA). Francuzka nadspodziewanie łatwo wyszła na prowadzenie, dwukrotnie przełamując faworytkę. Maria zdołała jednak wygrać drugiego seta po tie-breaku i w trzecim oddała już tylko dwa gemy przeciwniczce. Wygrana 3:6, 7:6(5), 6:2 dała piątej rakiecie turnieju pewny awans do 1/8 finału. Wteranka po meczu przyznała, że uratowała ją nieustępliwość.

Tatjana Maria po poniedziałkowej wygranej w Budapeszcie

17:18 Stan Wawrinka zalicza udany start w deblu z Dominikiem Strickerem. Jako pierwsi weszli do ćwierćfinału w ojczystym Gstaad, pokonując w pierwszej rundzie Ivana i Mateja Sabanovów z Serbii (7:5, 6:4). Mniej szczęścia miały inne znane postaci singla ATP. Tomas Etcheverry i Emil Ruusuvuori przegrali swoje mecze w szwedzkim Bastad.

16:31 Podczas Wimbledonu obaj szybko trafili na faworytów i zakończyli swój udział. Dziś Alexandre Muller (76. ATP) i Dominic Thiem (94. ATP) spotkali się w szwajcarskim Gstaad i spotkanie zakończyło się wygraną Austriaka. Thiem pokonał Francuza 6:1, 7:6(4).

Skrót meczu Muller-Thiem

13:41 Jaume Munar (110. ATP) w Gstaad nie miał problemów z reprezentantem gospodarzy. Alexander Ritschard (163. ATP) dawał się przełamać dwukrotnie w każdym secie, dzięki czemu Hiszpan wygrał 6:3, 6:3.

Skrót meczu Munar-Ritschard

13:22 Wygrał 99% gemów przy swoim serwisie, posłał najszybszą piłkę całego turnieju i zaliczył w sumie aż 82 asy serwisowe, popełniając przy tym bardzo niewiele błędów. Wimbledon pokazał, że Hubert Hurkacz faktycznie może być uznawany za najlepiej serwującego dziś tenisistę na świecie.

13:02 Niespodzianka w Gstaad. Laslo Djere (55. ATP) uległ Zizou Bergsowi (175. ATP). Niepokojąco łatwo Belg poradził sobie z Serbem w pierwszym secie, wygranym do zera. Djere zdołał wygrać drugą odsłonę, ale w trzeciej Bergs ponownie był zdecydowanie lepszy. Po prawie dwugodzinnej walce Belg zwycięża 6:0, 4:6, 6:3.

12:04 Pierwszy mecz turnieju ATP EFG Swiss Open w szwajcarskim Gstaad zakończony. Faworyt, Daniel Altmaier (64. ATP), pewnie pokonał Benjamina Bonziego (107. ATP). Niemiec co prawda dał się raz przełamać, ale sam zafundował Francuzowi trzy przełamania i zwyciężył 6:3, 6:4 w godzinę i 22 minuty.

Kluczowe zagrania meczu Bonzi-Altmaier

08:48 Sportowy świat reaguje na zwycięstwo Carlosa Alcaraza w Wimbledonie. Hiszpan pokonał we wczorajszym finale Novaka Djokovicia w pięciu setach. W kierunku zwycięzcy swoje gratulacje wysyła mnóstwo osób ze świata sportu i showbiznesu.

"Daliście nam dziś ogromną radość i jestem pewien, że nasz pionier hiszpańskiego tenisa Manolo Santana również dopinguje, gdziekolwiek teraz jest..." - napisał Rafael Nadal. Oficjalne gratulacje dla Alcaraza pojawiły się też m.in. na koncie Realu Madryt.