Tenis Flash: Rybakina i Sabalenka z awansem. "Polskie starcie" w deblu dla Linette

Elena Rybakina zmierzy się z nadzieją gospodarzy
Elena Rybakina zmierzy się z nadzieją gospodarzyAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:55 Na korcie centralnym sobotni wieczór zakończył się kolejnym srogim rozczarowaniem dla gospodarzy. Tym razem z Wimbledonem pożegnała się Katie Boulter (89. WTA), która zdołała wygrać tylko dwa gemy przeciwko faworytce, Jelenie Rybakinie (3. WTA). Kazaszka w mniej niż godzinę rozstrzygnęła spotkanie wynikiem 6:1, 6:1 i rozegra mecz z Beatriz Haddad Maią o ćwierćfinał turnieju.

22:37 Był Alexander Zverev (21. ATP) i nie ma Zvereva. Niemiecki tenisista nie był w stanie dotrzymać kroku znacznie niżej rozstawionemu Matteo Berrettiniemu (38. ATP). Zaczął od okazji na przełamanie rywala, której nie wykorzystał, przegrywając pierwszego seta. W drugiej partii dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę i ponownie był nim Włoch. W trzecim secie Zverev najpierw obronił się przed przełamaniem, by dać rywalowi uciec na ostatniej prostej, w drugim już tie-breaku. Berrettini wygrywa 6:4, 7:6(4), 7:6(5) i w 1/8 finału stanie naprzeciw Carlosa Alcaraza.

21:21 Ons Jabeur (6. WTA) dała się dogonić Biance Andreescu (50. WTA) w drugim secie, a w trzecim Kanadyjka pierwsza przełamała faworytkę i wyszła na 3:1. Tunezyjka nie dała się jednak zepchnąć do defensywy i wygrała pięć z sześciu kolejnych gemów, w całym meczu zwyciężając 6:3, 3:6, 6:4. W kolejnej, czwartej rundzie zagra z Petrą Kvitovą.

20:13 Alejandro Davidovich Fokina (34. ATP) zdołał odrobić seta straty i wyszedł na 2:1, ale to było wszystko, na co pozwolił mu Holger Rune (6. ATP). Młody Duńczyk po czterech godzinach zwyciężył 6:3, 4:6, 3:6, 6:4, 7:6(8) i zapewnił sobie grę w czwartej rundzie Wimbledonu.

19:21 Już odliczamy czas do jutrzejszego hitu. Hubert Hurkacz po raz szósty zagra z Novakiem Djokoviciem. Będzie to ostatni w niedzielę mecz na korcie centralnym. Czy będzie pierwszym, w którym Polak zwycięży?

Ostatnie mecze między Polakiem i Serbem tylko potwierdzały wyższość Djokera
Ostatnie mecze między Polakiem i Serbem tylko potwierdzały wyższość DjokeraFlashscore / AFP

19:13 Anna Blinkowa (40. WTA) nie okazała się wystarczająco silna, by zaskoczyć Arynę Sabalenkę (2.WTA). Choć zdołała przełamać faworytkę dwukrotnie, to pięciu innych break pointów nie wykorzystała, a sama musiała oddać swoje gemy serwisowe aż pięciokrotnie. Druga rakieta świata wygrała 6:2, 6:3 i w 1/8 finału trafi na trzecią z rzędu Rosjankę, tym razem Jekaterinę Aleksandrową.

18:50 Dalej grają też czołowi tenisiści rankingu ATP. Carlos Alcaraz (1. ATP) pokonał 6:3; 6:7(6); 6:3; 7:5 Nicolasa Jarry (28. ATP). Hiszpan przegrywał w czwartym secie 1:4, ale zdołał odwrócić jego losy. Mecz trwał cztery godziny. Awans do 4. rundy wywalczył też Stefanos Tsitsipas (5. ATP). Greak łatwo ograł 6:4; 7:6(5); 6:4 Laslo Djere (60. ATP).

18:45 Kolejne rozstrzygnięcia w turnieju panów. Jiri Lehecka (37. ATP) po prawie czterogodzinnym meczu okazał się lepszy 6:2; 7:6(2); 6:7(5); 6:7(9); 6:2, a Christopher Eubanks (43. ATP) ograł po trzech tie-breakach Christophera O’Connella (73. ATP).

16:20 Petra Kvitova (9. WTA) nie zwalnia tempa i melduje się w 4. rundzie Wimbledonu. Czeszka pokonała 6:3; 7:5 jedną z rewelacji turnieju – Nataliję Stevanovic (225. WTA).

16:10 Wznowione zostały spotkania w Londynie.

14:46 Rozpoczęło się spotkanie Carlosa Alcaraza z Nicolasem Jarry. Odbywa się ono na korcie centralnym pod zamkniętym dachem.

13:46 Beatriz Haddad Maia (13. WTA) awansowała do 4. rundy w turnieju pań. Sorana Cirstea (37. WTA) nie miała większych szans z Brazylijką i przegrała 2:6; 2:6. Tenisistki zdążyły zakończyć swoje spotkanie przed opadami deszczu. Obecnie wszystkie spotkania zostały wstrzymane.

13:10 Tylko godzinę na korcie spędziła Jekaterina Aleksandrowa (22. WTA). Rosjanka oddała Dalmie Galfi (126. WTA) cztery gemy i wygrała spotkanie 6:0; 6:4. Triumfatorka turnieju w ‘s-Hertogenbosch awansowała do 4. rundy.

09:48 Dziś na Wimbledonie czeka nas kilka ciekawych spotkań. Na kortach pojawią się m.in. Aryna Sabalenka czy Carlos Alcaraz. Elena Rybakina zmierzy się z nadzieją gospodarzy – Katie Boulter. Nasi singliści dziś odpoczywają, ale polscy kibice będą mogli emocjonować się rywalizacją w deblu. Tam Magda Linette i Bernarda Pera zmiarzą się z Katarzyną Piter i Tatjaną Marią. Swój mecz w mikście zagra też Jan Zieliński w parze z Nicole Melichar-Martinez.