Tenis Flash: Turniej w Warszawie przerwany przez opady deszczu, mecze przełożone na jutro

Tenis Flash: Ciąg dalszy turnieju w Warszawie, dzisiaj jednak bez Polek
Tenis Flash: Ciąg dalszy turnieju w Warszawie, dzisiaj jednak bez PolekAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:28 Ponieważ rozgrywki WTA w większym stopniu utrudnił w środę deszcz, wybór najlepszych wymian był znacznie skromniejszy. Dlatego wybór padł na tę wymianę z meczu Hunter - Noha Akugue w Hamburgu.

FlashMoment WTA środy

22:56 Czy mogliśmy wybrać FlashMoment środy ATP z innego meczu? Zdecydowanie nie, to było środowe danie główne, zatem przed Państwem Andriej Rublow i Bernabe Zapata Miralles!

FlashMoment środy ATP

19:48 Dopiero po raz drugi w karierze Luca Van Assche (77. ATP) zwycięża przeciwko rywalowi z pierwszej pięćdziesiątki. Alejandro Davidovich Fokina (39. ATP) w Hamburgu kończy udział na 1/8 finału, po porażce 6:3, 6:7(5), 4:6.

19:37 Nie takich zawodników już pokonywał. Stan Wawrinka (72. ATP) pewnie pokonał Filipa Misolika (129. ATP) podczas Plava Laguna Croatia Open Umag. Po wygranej 6:3, 6:2 Szwajcar melduje się w 1/8 finału.

Skrót meczu Wawrinka-Misolic

19:24 W drugim secie Sebastian Baez (64. ATP) wyjątkowo łatwo poradził sobie z Casperem Ruudem (4. ATP). Jeden set to jednak stanowczo za mało na Norwega. Ruud wygrywa 6:3, 1:6, 6:3 i awansuje do 1/8 finału w Hamburgu.

Skrót meczu Ruud-Baez

17:49 W Hamburgu ruchomy dach pozwolił rozegrać chyba najbardziej emocjonujący pojedynek środy. Bernabe Zapata Miralles (54. ATP) postawił trudne warunki Andriejowi Rublowowi (7. ATP), ale ten pokazywał chwilami tenis najwyższych lotów i zdołał rozprawić się z Hiszpanem, nawet jeśli potrzebował na to prawie trzech godzin. Rublow wygrał 5:7, 6:1, 7:6(7)Rublow wygrał 5:7, 6:1, 7:6(7).

Nawet w skrótowej formie to widowisko robi wrażenie

17:37 Znamy już plan gier na czwartek. Dzień na warszawskich kortach zacznie się od dokończenia meczu Amerykanki Liu z Chinką Yuan. Zwyciężczyni tego starcia wyjdzie na kort ponownie późnym popołudniem, by zmierzyć się z Igą Świątek w meczu drugiej rundy.

17:15 Deszcz pokrzyżował plany organizatorom w trakcie BNP Paribas Warsaw Open. Dzisiejsze mecze zostały wstrzymane. Z zaplanowanych na dzisiaj pięciu spotkań dwa w ogóle się nie rozpoczęły, a jedno przerwano. Przez to Iga Świątek wciąż nie zna swojej rywalki w drugiej rundzie.

Więcej o tym przeczytasz tutaj

15:45 Laslo Djere (57. ATP) jako pierwszy awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Hamburgu. Serb pokonał Argentyńczyka Guido Pellę (228. ATP) w trzech setach, 6:2, 3:6, 6:3. Pojedynek trwał równo dwie godziny.

14:01 Niemka Jule Niemeier (106. WTA) uradowała hamburską publiczność, eliminując wyżej notowaną Juliję Putincewą (58. WTA). Kazaszka wygrała co prawda zaciętego pierwszego seta 7:5, ale później była już tylko tłem dla Niemki. Po dwóch godzinach i 38 minutach Niemeier wygrała 5:7, 6:3, 6:1.

13:16 Yanina Wickmayer i Tatjana Maria to pierwsze ćwierćfinalistki turnieju BNP Paribas Warsaw Open w Warszawie. Belgijka pokonała w 1/8 finału Terezę Martincovą 6:2, 6:2, a Niemka wygrała z Clarą Tauson 6:4, 6:0.

08:54 Ons Jabeur poinformowała, że przez kontuzję kolana jest zmuszona wycofać się z turnieju WTA 1000 w Montrealu. Turniej rozgrywany w dniach 7-13 sierpnia jest jednym z najważniejszych w przygotowaniach zawodniczek do US Open.

08:50 Iga Świątek powiedziała, że zmiana nawierzchni warszawskiego turnieju z ziemnej na twardą pomga jej w ułożeniu sobie planów na cały sezon. Gdy grano na mączce, Polka przyjeżdżała na ten turnieju po trawiastym Wimbledonie i przed częścią sezonu na kortach twardych. Teraz wygląda to jej zdaniem sensowniej.

Więcej wypowiedzi Świątek przeczytasz tutaj

08:48 Dzisiaj ciąg dalszy turnieju WTA 250 w Warszawie. Niestety już w drugim dniu imprezy w singlu zabraknie na korcie zawodniczek z Polski. Jedyną reprezentantką gospodarzy, która przebrnęła pierwszą rundę, jest Iga Świątek, lecz liderka rankingu swój mecz rozegra dopiero jutro.