Tenis Flash: Wybitny comeback Ons Jabeur dał jej finał. Iga pozostanie na czele rankingu

Aryna nie wykorzystała szansy, żeby zostać numerem jeden na świecie
Aryna nie wykorzystała szansy, żeby zostać numerem jeden na świecieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

18:42 Co za powrót Ons Jabeur! Tunezyjka przegrywała już 6:7; 2:4, ale zdołała odwrócić losy meczu, przełamać Sabalenkę w wyniszczającym gemie, a ostatecznie wygrać całego seta 6:4. Białorusinka obroniła dwie piłki meczowe przy stanie 2:5 w trzecim secie, a następnie dwa przy podaniu rywali podczas wyniku 3:5, ale Jabeur wykorzystała swoją piątą okazję na zamknięcie meczu asem serwisowym. Finalistka zeszłorocznego Wimbledonu wygrała ostatecznie 6:7(5); 6:4; 6:3 i ma szansę na pierwszy wielkoszlemowy tytuł. Podsumowanie autorstwa naszego redakcyjnego Kolegi, Sebastiena Gente, znajdziecie tutajPorażka Aryny Sabalenki oznacza, że Iga Świątek pozostanie na czele rankingu WTA po zakończeniu turnieju

16:35 Tomasz Berkieta (1385. ATP) nie zagra w półfinale juniorskiego Wimbledonu. Polak rozegrał dobre spotkanie, ale to nie wystarczyło do awansu. Yaroslav Demin (1278. ATP) wygrał 7:6(5); 7:6(6). Berkieta miał dwie piłki setowe w drugim secie przy stanie 4:5 i serwisie Rosjanina, ale wtedy rywal zdobył cztery punkty z rzędu.

16:00 Marketa Vondrousova (42. WTA) jako pierwsza tenisistka w erze open awansowała do finału Wimbledonu, będąc nierozstawioną zawodniczką. Czeszka pokonała w półfinale Elinę Switolinę (76. WTA) 6:3; 6:3. Pogromczyni Igi Świątek z ćwierćfinału w drugim secie wróciła z 0:4 (40:A) do wyniku 3:4, ale wtedy ponownie przegrała swoje podanie i ostatecznie cały mecz. Dla Vondrousovej to drugi finał wielkoszlemowy w karierze. Czeszka to finalistka French Open z 2019 roku. Wtedy w meczu o tytuł łatwo przegrała z Ashleigh Barty. Marketa przesunie się minimum na 16. miejsce w rankingu WTA. Najwyżej w karierze była na 14. pozycji. Wygranie tytułu dałoby jej miejsce w top "10".

Statystki meczu Switolina – Vondrousova
Statystki meczu Switolina – VondrousovaFlashscore/AFP

15:02 Do gry na korcie numer 18 wrócił Tomasz Berkieta, na ten moment jest 5:5 w tym meczu.

14:25 Niestety mecz Tomasza Berkiety został przerwany przy stanie 4:4 w pierwszym secie z powodu opadów deszczu.

12:31 Tomasz Berkieta powalczy dziś o awans do półfinału Wimbledonu w turnieju chłopców. Jego rywalem będzie Yaroslaw Demin. Ich pojedynek odbędzie się na korcie nr 18, po zakończeniu starcia Darwin Blanch – Kaylan Bigun.

12:25 Karolina Muchova otrzymała "dziką kartę" i zagra podczas turnieju BNP Paribas Warsaw Open. Czeszka pierwotnie nie miała grać w Polsce i nie zgłosiła się do turnieju, ale słabszy występ na Wimbledonie spowodował, że zdecydowała się na start w stolicy Polski

08:40 Aryna Sabalenka może dziś "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu". Białorusinka jest blisko pierwszego w karierze finału Wimbledonu, a dodatkowo może zostać nową liderką rankingu WTA. Wszystko zależy od wyniku jej starcia z Ons Jabeur. Tunezyjka rok temu walczyła o tytuł w Londynie, ale w najważniejszym meczu przegrała z Eleną Rybakiną, którą tym razem pokonała w ćwierćfinale.

Drugi półfinał to rywalizacja Eliny Switoliny, która wyeliminowała Igę Świątek, z Marketą Vondrousovą. Czeszka do tej pory nie osiągała dobrych wyników na Wimbledonie, ale tym razem zdołała dojść do najlepszej "4" i na pewno nie ma zamiaru na tym przestać.