Danielle Collins pierwszą rywalką Igi Świątek w Indian Wells

Danielle Collins pierwszą rywalką Igi Świątek w Indian WellsAFP
Przerwany za pierwszym razem mecz między Collins a Eriką Andriejewą został dokończony w czwartkowy wieczór. Dopiero po dwóch tie-breakach faworyzowana Amerykanka zdołała poradzić sobie ze starszą z sióstr Andriejewych. Obie nastolatki są już poza turniejem w Indian Wells.

W czwartkowy wieczór Danielle Collins dopełniła dzieła rozpoczętego dzień wcześniej i przerwanego w finale przez opady deszczu. Amerykanka zwyciężyła 7:6(3), 7:6(8) w meczu pierwszej rundy, rozgrywając ponad 2,5 godziny zmagań z Eriką Andriejewą. 19-latka podzieliła zatem los młodszej Mirry, która również skończyła grę w Indian Wells na jednym meczu.

Jeśli walka z Andriejewą była trudna, to nie łatwiejsze zadanie wydaje się oczekiwać w kolejnym pojedynku. 30-letnia Collins ponownie trafiła na Igę Świątek, dokładnie jak podczas drugiej rundy niedawnego Australian Open. Zgodnie z planem gier mecz zostanie rozegrany 8 marca, nie wcześniej niż w okolicach 22:00 polskiego czasu.

Zresztą, będzie to już piąty mecz Polki z Amerykanką w ciągu zaledwie roku. Wszystkie cztery poprzednie wygrywała Świątek, choć ostatnie spotkanie w Melbourne miało niemałą dramaturgię. Collins w decydującym secie prowadziła już 4:1 i dopiero wielki powrót Świątek dał jej zwycięstwo podczas Australian Open.