Rafael Nadal po trudnej przeprawie pokonał Pedro Cachina. Kolejnym rywalem Jiri LeheckaPAP
Rafael Nadal pokonał Argentyńczyka Pedro Cachina 6:1, 6:7 (5-7), 6:3 w trzeciej rundzie turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Rywalem doświadczonego hiszpańskiego tenisisty w 1/8 finału będzie Czech Jiri Lehecka, który wyeliminował Brazylijczyka Thiago Monteiro.

W pierwszym secie Nadal trzykrotnie przełamał swojego rywala i pewnie wygrał 6:1. Drugą partię rozpoczął od przegranego gema przy swoim serwisie. Po zaciętej walce doszło do tie-breaka, w którym górą był Argentyńczyk. W trzecim secie Nadal udowodnił swoją wyższość i zwyciężył 6:3.

Spotkanie trwało trzy godziny i sześć minut. Nadal odniósł 1074. zwycięstwo w karierze i 478. na kortach ziemnych.

Hiszpan pięciokrotnie triumfował w Madrid Open. Ostatni raz w 2017 roku, gdy w finale pokonał Austriaka Dominica Thiema.

Skrót meczu Nadal - Cachin

Nadal zmagał się z kontuzjami i od ponad roku rzadko uczestniczy w turniejach. W kwietniu po dłuższej przerwie wystąpił w Barcelonie, lecz już w drugiej rundzie pokonał go Australijczyk Alex de Minaur. Obecnie zajmuje dopiero 512. miejsce w rankingu ATP. 22-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych zapowiedział, że najprawdopodobniej po tym sezonie zakończy karierę.