Alexander Zverev pokonuje Christophera Eubanksa i dociera do 1/8 finału Miami Open

Zverev świętuje przeciwko Eubanksowi
Zverev świętuje przeciwko EubanksowiReuters
Rozstawiony z numerem czwartym Alexander Zverev pokazał swoją jakość, wygrywając 7:6(4), 6:3 z Christopherem Eubanksem w poniedziałkowym meczu turnieju Miami Open. Niemiec pewnie awansował do czwartej rundy, w której zmierzy się z Rosjaninem Karenem Chaczanowem.

Zverev ograniczył liczbę niewymuszonych błędów, wykorzystał dwie okazje na przełamanie i obronił cztery z pięciu break pointów, po czym zakończył trwający godzinę i 44 minuty mecz uderzeniem z forhendu na otwartym korcie.

"To był trudny mecz. Wydawało mi się, że kontrolował go przez cały pierwszy set" - powiedział były finalista Miami Open, Zverev. "Po prostu trzymałem się i czasami właśnie to trzeba robić".

Eubanks miał szansę na wygranie pierwszego seta przy stanie 5:3, ale został powstrzymany przez Zvereva, który przełamał, poszedł za ciosem i wydarł wygraną w tie-breaku. Jeszcze raz przełamał Amerykanina na początku drugiego seta, aby zbudować przewagę 3:0. Zverev musiał później zatrzymać trzy break pointy, aby zaserwować na mecz.

Na Zvereva w ostatniej szesnastce turnieju czeka rozstawiony z nr 15 Karen Chaczanow, który wykorzystał swój piąty punkt meczowy i wygrał 6:1, 5:7, 7:6(5) z 20. zawodnikiem turnieju, Argentyńczykiem Francisco Cerundolo.

Zverev ma bilans 3-2 przeciwko Chaczanowowi i wygrał ich ostatnie spotkanie w meczu o złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Najwyżej rozstawiony Hiszpan Carlos Alcaraz, który po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Indian Wells chce zrobić kolejny krok w drodze do "Sunshine Double", rozpocznie wieczorną sesję meczem trzeciej rundy z Gaelem Monfilsem.