Rosjanka Aleksandrowa rywalką Igi Świątek w 1/8 finału w Miami

Rosjanka Aleksandrowa potencjalną rywalką Igi Świątek w 1/8 finału w Miami
Rosjanka Aleksandrowa potencjalną rywalką Igi Świątek w 1/8 finału w MiamiPAP
Jekaterina Aleksandrowa będzie rywalką liderki światowego rankingu tenisistek Igi Świątek w 1/8 finału turnieju WTA rangi 1000 w Miami. Rosjanka w trzeciej rundzie pokonała swoją rodaczkę Anastazję Pawluczenkową 6:4, 3:6, 6:3.

Pierwszy set spotkania Rosjanek był wyrównany, jedno przełamanie wystarczyło Aleksandrowej, 16. w rankingu WTA, do zwycięstwa 6:4. W drugim zanotowała jednak znaczący przestój i Pawluczenkowa, która w światowym zestawieniu zajmuje 22. miejsce, prowadziła już 5:0. Wyżej notowana tenisistka zdołała później wrócić do gry, ale mimo trzech wygranych gemów z rzędu nie zdołała odwrócić losów tej partii.

W decydującej odsłonie w pierwszym gemie Aleksandrowa obroniła pięć break pointów. Później obie zawodniczki pewnie utrzymywały swoje podanie, jednak w połowie seta przełamanie zanotowała ta wyżej notowana, co wystarczyło jej do wygranej 6:3 i awansu do 1/8 finału. W niej zmierzy się z liderką światowego rankingu.

Statystyki meczu Aleksandrowa - Pawluczenkowa
Statystyki meczu Aleksandrowa - PawluczenkowaFlashscore

Z Rosjanką Świątek mierzyła się czterokrotnie. Bilans jest dla niej korzystny, bowiem trzy razy triumfowała, w tym w lutym w 1/8 finału turnieju rangi 1000 w Dausze.

Wynik meczu 3. rundy singla:

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 14) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 21) 6:4, 3:6, 6:3.