Tenis Flash: Świątek niezmiennie liderką rankingu WTA, Linette powalczy w CharlestonAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:39 Przechodzimy do Houston, gdzie zakończył się pierwszy mecz dnia, w którym Brandon Nakashima (22) świętuje po zwycięstwie 6-1, 6-4 w pierwszej rundzie z Duje Adjukovicem (23).

21:54 Amanda Anisimova (22) przełamała trend rodzimych talentów w Charleston, pokonując wyżej rozstawioną Alize Cornet (34) 6-3, 6-0.

21:18 Powrót do Marrakeszu, gdzie rozstawiony z numerem siódmym Mariano Navone (23) awansował po pokonaniu Tunezyjczyka Aziza Dougaza (27) 6-3, 6-2.

20:36 Świętowanie w Estoril po przerwie spowodowanej deszczem - Nuno Borges (27) pokonał Lucasa Pouille'a (30) 0-6, 7-6, 6-3 po wspaniałym powrocie i uratowaniu jednego punktu meczowego w drugim secie.

20:09 Duńska tenisistka Caroline Wozniacki (33) z łatwością poradziła sobie z McCartney Kessler (24) w Charleston. Amerykanka wygrała tylko jednego gema w meczu, a Wozniacki wygrała 6-0, 6-1.

Tymczasem w Marrakeszu Pavel Kotov (25) również awansował, wygrywając 6-3, 7-5 z Elliotem Benchetritem (25).

18:55 Dobre informacje z Charleston! Magda Linette (63. WTA) przełamała serię porażek i wreszcie wygrała swój mecz. W dwóch setach pokonała Petrę Martić (61. WTA) 6:3, 6:4 w pierwszej rundzie turnieju WTA 500 w Charleston. Teraz jej rywalką będzie Ukrainka Dajana Jastremska (32. WTA).

17:17 „Nigdy nie wiesz, czy to ostatni raz, czy nie. Musisz więc cieszyć się tym przez jeden dzień, a teraz nadchodzi nowy rozdział, nadchodzi sezon na kortach ziemnych, zupełnie inny. Zobaczymy, jak będę teraz grać. Ale z pewnością dotychczasowy sezon na kortach twardych był bardzo dobry” - powiedział Sinner po triumfie w turnieju ATP 1000 w Miami

15:20 Pierwszy wynik dnia nadszedł z Portugalii, gdzie hiszpański weteran Roberto Bautista-Agut pokonał rozstawionego z numerem szóstym Miomira Kecmanovica w prostych setach 6-1, 7-5.

11:55 Spadek w notowaniu najlepszych tenisistów świata zanotował Hubert Hurkacz, który spadł na 10. pozycję, ponieważ do pierwszej dziesiątki wskoczył Grigor Dimitrow. Zmiany zaszły też w samej czołówce rankingu. Co prawda niezmiennie prowadzi Novak Djoković, ale za nim jest już Jannik Sinner, który wygrał turniej w Miami i wyprzedził Carlosa Alcaraza.

10:27 Polskich kibiców czeka dzisiaj starcie Magdy Linette (63. WTA) w pierwszej rundzie turnieju w amerykańskim Charleston. Polka zmierzy się w nim z Petrą Martić (61. WTA), a start zaplanowano na godzinę 17.

10:25 Iga Świątek (1. WTA) mimo odpadnięcia z turnieju WTA 1000 w Miami wciąż jest liderką rankingu. Raszynianka zwiększyła nawet swoją liczbę punktów, ponieważ przed rokiem na Florydzie w ogóle nie startowała. Delikatne spadki w zestawieniu zanotowały Magdalena Fręch (53. WTA) i Magda Linette (63. WTA).