Tenis Flash: Zverev i Ruud grają dalej w Monte Carlo, Sinner rywalem Hurkacza

Casper Ruud miał problemy, ale awansował do kolejnej rundy w Monte Carlo
Casper Ruud miał problemy, ale awansował do kolejnej rundy w Monte CarloAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

19:26 Matteo Berrettini pokonał Francisco Cerundolo po prawie trzygodzinnym starciu, wygrywając 7-5, 6-7, 4-6.

19:12 Dzisiejszy "FlashMoment" to akcja, w której Thiem w znakomity sposób bronił piłki meczowej w pojedynku z Rune.

FlashMoment z meczu Thiem – Rune

18:40 Holger Rune gra dalej na kortach w Monte Carlo. Dominic Thiem nie był w stanie powstrzymać Norwega i przegrał z nim 2:6; 4:6.

Skrót meczu Thiem – Rune

17:48 Taylor Fritz pokonał Stana Wawrinkę i awansował do kolejnej rundy w Monte Carlo. Amerykanin wygrał 7:6(10); 6:2 i o awans do ćwierćfinału jego rywalem będzie Jiri Lehecka.

16:55 Danił Miedwiediew szybko zameldował się w 3. rundzie turnieju ATP w Monte Carlo. Rosjanin pokonał 6:3; 6:2 Lorenzo Sonego. Jego rywalem w walce o ćwierćfinał będzie Alexander Zverev.

Skrót meczu Miedwiediew – Sonego

16:10 Jiri Lehecka pokonał Grigora Dimitrova 7:6(4); 6:4, a Karen Chaczanow ograł 7:6(2); 6:2 Ilję Iwaszkę. Rosjanin w meczu o ćwierćfinał zagra ze swoim rodakiem Andriejem Rublowem. Czech jeszcze czeka na swojego rywala, którym będzie zwycięzca starcia Fritz/Wawrnika.

14:34 Diego Schwartzman poddał mecz z Jannikiem Sinnerem przy stanie 0:6; 1:3. Argentyńczyk zmagał się z bólem i nie dał rady dokończyć spotkania. Włoch w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Hubertem Hurkaczem.

13:52 Nicolas Jarry zameldował się w trzeciej rundzie w Monte Carlo. Chilijczyk przegrał pierwszego seta z Popyrinem, ale odwrócił losy meczu. Jarry wygrał 3:6; 7:5; 6:4. Jego rywalem w walce o ćwierćfinał będzie Stefanos Tsitsipas, czyli obrońca tytułu.

13:37 Casper Ruud nie bez problemów awansował dalej podczas zawodów w Monte Carlo. Jego rywalem był Botic Van De Zandschlup. Norweg wygrał pierwszego seta 7:5, ale w drugim przegrywał już 1:4. Przełamał powrotnie Holenda w siódmym gemie, a następnie w jedenastym i serwował po mecz. Przegrał jednak podanie i o losach seta decydował tie-break. Tam zdecydowanie lepiej grał numer "4" światowego rankingu i wygrał całe spotkanie 7:5; 7:6(1). Jan-Lennard Struff będzie rywalem Ruuda w walce o ćwierćfinał.

13:28 Lorenzo Musetti na rowerku wjechał do 3. rundy w Monte Carlo. Włoch pokonał swojego rodaka Lucę Nardiego 6:0; 6:0. Spotkanie trwało zaledwie 51 minut. Musettiego w kolejnym meczu czeka dużo trudniejsze zadanie, ponieważ jego rywalem będzie Novak Djokovic. Lorenzo wygrał trzy sety z rzędu w Monte Carlo wynikiem 6:0. W pierwszej rundzie wygrał 7:6(1); 6:0 z Miomirem Kecmanoviciem.

13:25 Kacper Żuk odpadł w 1/8 turnieju rangi Challenger w Splicie. Polak w trzecim secie przegrywał już 2:5, wrócił do meczu, obronił trzy piłki meczowe przy stanie 4:5, a w tie-breaku prowadził już 6:3. Niestety nie wykorzystał żadnej z piłek meczowych, a Norbert Gombos zdołał się wybronić, wygrał pięć punktów z rzędu i awansował do ćwierćfinału. Mecz od strony Polaka zakończył się wynikiem 3:6; 6:3; 6:7(6).

13:00 Alexander Zverev awansował do 3. rundy w Monte Carlo. Jego rywalem był Roberto Bautista-Agut. Niemiec wygrał 6:4; 6:4.

Skrót meczu Zverev – Bautista-Agut
Pomeczowa wypowiedź Zvereva

12:20 Jan-Lennard Struff szybko pokonał Alexa De Minaura i zamedlował się w 3. rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Niemiec wygrał 6:3; 6:2.

12:13 Kacper Żuk wygrał 6:3 drugiego seta w pojedynku z Norbertem Gombosem podczas 1/8 turnieju rangi Challenger w Splicie. Pierwszą partię Polak przegrał 3:6.

07:45 Hubert Hurkacz zaga w 3. rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Dziś pozna swojego kolejnego rywala. Będzie nim Jannik Sinner lub Diego Schwartzman. Do gry wrócił natomiast Novak Djokovic. Najważniejsze wtorkowe informacje dnia