Nie będzie historycznego wyniku Fręch. Polka przegrała mecz ćwierćfinałowy w Nottingham

Magdalena Fręch podczas ćwierćfinałowego meczu z Jodie Burrage
Magdalena Fręch podczas ćwierćfinałowego meczu z Jodie BurrageProfimedia
Magdalena Fręch mogła po raz pierwszy w karierze zagrać w półfinale turnieju rangi WTA w karierze. Była na to szansa, ponieważ grała ze sklasyfikowaną na 131. miejscu w rankingu Jodie Burrage. Niestety po bardzo wyrównanym meczu przegrała w trzech setach i zakończyła zmagania w Nottingham na ćwierćfinale.

Magdalena Fręch mierzyła się w ćwierćfinale turnieju w Nottingham z reprezentantką gospodarzy Jodie Burrage, która zajmuje 131. miejsce w rankingu WTA.

Początek meczu był wyrównany. Obie tenisistki wygrały po dwa pierwsze gemy serwisowe, ale aż trzy z nich były kończone dopiero po równowadze. Niestety Burrage przełamała Fręch przy wyniku 2:2 i to był moment przełomowy w inaugurującej partii. Brytyjka pewnie potwierdziła przewagę przy swoim serwisie i było 4:2.

Niestety Magdalena Fręch nie mogła znaleźć sposobu na dobrą grę Brytyjki i za moment straciła swoje podanie po raz drugi. Burrage nie straciła przy podaniu nawet punktu, co dało jej zwycięstwo 6:2.

Drugi set lepiej zaczął się dla Polki. Już w drugim gemie miała cztery okazje na przełamanie, ale wtedy rywalka jeszcze się obroniła. Przy kolejnej okazji Fręch była już skuteczniejsza, miała 40:0 przy podaniu rywalki i wykorzystała trzecią szansę, następnie utrzymała serwis i prowadziła 4:1.

Końcówka partii stała pod znakiem pewnych gemów dla podających. Fręch zakończyła seta znakomitym forhendem, nie oddając rywalce nawet punktu w ostatnim gemie.

Decydująca odsłona zaczęła się kapitalnie dla Fręch, która przełamała rywalkę już na samym początku. Tym razem jednak nie zdołała potwierdzić przewagi i Brytyjka doprowadziła do remisu. Przy okazji kolejnego serwisu Burrage ponownie miała dwa break pointy, ale nie zdołała wygrać.

Duży problem pojawił się w szóstym gemie. Polka przegrała łatwo podanie i przegrywała już 2:4. Nie poddała się i wróciła do gry w kolejnym gemie, przełamując powrotnie Burrage. Doprowadziła wtedy do wyniku 4:4. Niebezpiecznie było przy stanie 5:4 dla Brytyjki i serwisie Fręch. Polka broniła już dwóch piłek meczowych, ale na szczęście wtedy z pomocą przyszedł serwis, który dziś działał dobrze i Magdalena doprowadziła do stanu 5:5.

Jodie Burrage nie miała większych problemów przy podaniu, co oznaczało, że Polka ponownie była pod presją. Fręch zaczęła od punktu, ale następnie popełniła podwójny błąd serwisowy. Fręch dwie kolejne akcje zakończyła błędami, co oznaczało, że były kolejne dwie piłki meczowe. Pierwszą obroniła dobrym forhendem, ale następnie zepsuła łatwe uderzenie z bekhendu i przegrała 5:7. Spotkanie trwało 2 godziny i 20 minut.

Magdalena Fręch nie awansowała do pierwszego półfinału turnieju WTA w karierze, ale na pewno przesunie się o kilka miejsc w rankingu (obecnie zajmuje 77. pozycję), dzięki dotarciu aż do ćwierćfinału w Nottingham.