Tenis Flash: Krejcikova z tytułem w San Diego, Krueger najlepsza w Osace

Tenis Flash: Krejcikova z tytułem w San Diego, Krueger najlepsza w OsaceAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:23 Pierwsze koty za płoty. A właściwie za płot Kristina Mladenovic (182. WTA), która uległa Cristinie Bucsie (79. WTA) 0:6, 0:6. Jednostronny pojedynek trwał tylko 57 minut i dzięki niemu Hiszpanka stała się pierwszą zwyciężczynią podczas rozpoczynającego się właśnie turnieju Guadalajara Open (WTA 1000). Kolejne pojedynki w tych rozgrywkach przed nami.

Po wycofaniu się Igi Świątek w imprezie mamy tylko jedną reprezentantkę. Magdalena Fręch (67. WTA) swój mecz pierwszej rundy rozegra w poniedziałek, a za rywalkę będzie mieć Camilę Osorio (75. WTA). Zmierzy się więc z tą samą rywalką w ciągu tygodnia, oby wynik się nie powtórzył.

14:18 Startował jako piąty najwyżej rozstawiony tenisista, a kończy jako triumfator. Federico Coria (96. ATP) w dwóch setach poradził sobie z Vitem Koprivą (148. ATP) i zwycięża podczas Invest in Szczecin Open. W pierwszej partii Argentyńczyk dominował bezsprzecznie, a w drugiej Czech skutecznie doprowadził do tie-breaka. Dopiero w nim jego rosnący opór został złamany. Coria wygrał 6:1, 7:6(4).

14:10 Magda Linette (24. WTA) jest najwyżej rozstawioną zawodniczką podczas tegorocznej edycji Guangzhou Open (WTA 250). Polka ma sporą szansę na zaliczenie kolejnego udanego turnieju w tym sezonie, pierwszy mecz zagra nocą z niedzieli na poniedziałek przeciwko Jodie Burrage (85. WTA).

12:33 Katarzyna Kawa (251. WTA) bez problemów rozprawiła się z moskwianką Iriną Chromaczową (378. WTA) i zapewniła sobie udział w turnieju głównym Parma Ladies Open we włoskiej Parmie (WTA 125). Polska tenisistka problemy z utrzymaniem serwisu miała w połowie pierwszego seta, jednak trzy ostatnie gemy nie zostawiły rywalce złudzeń (6:3). W drugiej partii Polka prowadziła już 5:0 i na finiszu straciła kontrolę – po niewykorzystanej piłce meczowej na 6:1 dała się przełamać i ostatecznie seta skończyła raz jeszcze wynikiem 6:3. Mecz trwał 79 minut.

Wynik i statystyki meczu Kawa-Chromaczowa
Wynik i statystyki meczu Kawa-ChromaczowaFlashscore

11:56 "Chciałbym też powiedzieć coś do wszystkich Polaków pomagających Ukraińcom w tych bardzo trudnych czasach. Ludzie, jesteście niesamowici. Z głębi serca, nie wiecie jak bardzo jestem wdzięczny za to, co robicie dla naszego kraju. I mam nadzieję, że dotrwamy do pozytywnego zakończenia" – na takie słowa zdecydował się triumfator turnieju deblowego w Szczecinie, Witalij Saczko (162. ATP). W finale Saczko, w parze z Andrew Paulsonem pokonali czesko-hiszpański duet Kolar/Martos Gornes 6:1, 7:6(6).

08:21 Dzięki wygranej w finale turnieju w Osace, Ashlyn Krueger w poniedziałek zaliczy swój debiut w pierwszej setce rankingu WTA, najpewniej w okolicach 75 miejsca. Jak sama przyznała w rozmowie pomeczowej, właśnie taki był jej najważniejszy cel na obecny sezon.

Pomeczowa rozmowa Ashlyn Krueger w Osace

06:32 Barbora Krejcikova (13. WTA) pokonała w finale turnieju w San Diego reprezentantkę gospodarzy Sofię Kenin (93. WTA) 6:4, 2:6, 6:4 i zanotowała swój sódmy turniejowy triumf w karierze. W Osace triumfowała za to Ashlyn Krueger (123. WTA), która wygrała z Lin Zhu (35. WTA) 6:3, 7:6(6).