Tenis Flash: Puchar Davisa wraca do Włoch po prawie półwieczu, przesądził Sinner

Tenis Flash: Australia czy Włochy? Już dziś finał Pucharu Davisa
Tenis Flash: Australia czy Włochy? Już dziś finał Pucharu DavisaProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:31 Magda Linette (24. WTA) ma już na dniach rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu. Z kolei w wigilię Bożego Narodzenia ma wylecieć do Australii, by mieć tydzień na przygotowanie do turnieju w Brisbane (rusza 31 grudnia).

20:28 Cała presja po pierwszym meczu finałowym spadła na Alexa de Minaura (12. ATP). 24-latek potrafi postawić się nominalnie silniejszym rywalom, nie raz to pokazywał. Ale nie dziś, nie przeciwko tak grającemu Jannikowi Sinnerowi. W pierwszym secie Włoch pozwalał jeszcze rywalowi punktować, w drugim był bezlitosny. Wygrana 6:3, 6:0 oznacza, że nie potrzebujemy meczu deblowego, Italia triumfuje w Pucharze Davisa po raz pierwszy od 47 lat!

18:44 Prawie dwie i pół godziny zmagali się Alexei Popyrin (40. ATP) i Matteo Arnaldi (44. ATP) w pierwszym meczu finałowym Pucharu Davisa. Włoch z trudem wyrwał pierwszego seta rywalowi, później zbyt łatwo dał się ograć w drugim. W trzecim obaj zawodnicy wypracowali łącznie dziewięć break pointów i żadnego nie umieli wykorzystać. Udało się za 10. razem, gdy piłkę meczową przy serwisie Popyrina wykorzystał Włoch! Wygrana 7:5, 2:6, 6:4 stawia w lepszej sytuacji Włochów.

07:40 Już o 16 wystartuje finał Pucharu Davisa, w którym Włosi zagrają z Australijczykami. Śledź naszego Flasha, aby nie ominęła cię żadna informacja w tym temacie!