Tenis Flash: Australia pierwszym finalistą Pucharu Davisa

Tenis Flash: Znamy pary półfinałowe Pucharu Davisa
Tenis Flash: Znamy pary półfinałowe Pucharu DavisaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

19:49 Emil Ruusuvuori (69. ATP) tym razem nie był w stanie sprawić niespodzianki. W meczu z Alexem de Minaurem (12. ATP) od początku kontrola była po stronie Australijczyka. Wygrał 6:4, 6:3 i zapewnił Australijczykom awans do finału Pucharu Davisa już po dwóch meczach.

18:01 Otto Virtanen (171. ATP) dzielnie stawiał czoła Alexeiowi Popyrinowi (40. ATP) w pierwszym secie, dopiero w tie-breaku dał się złamać. Kiedy już Popyrin go nadgryzł, w drugim secie mecz zamknął szybko, oddając tylko dwa gemy Finowi. Tym samym, po wygranej 7:6(5), 6:2 Australia prowadzi w półfinale Pucharu Davisa 1:0.

14:41 Katarzyna Kawa (205. WTA) nie zamierza jeszcze kończyć sezonu. Właśnie zapewniła sobie grę w półfinale turnieju ITF w Walencji, pokonując w piątkowe popołudnie Mię Ristić (366. WTA) po bardzo zaciętym pojedynku. Polka i Serbka walczyły prawie 2,5 godziny, w każdym secie dochodząc do tie-breaka. Wygrana 7:6(2), 7:6(7) oznacza, że Kawa w półfinale zmierzy się z trzecią najwyżej rozstawioną Jaqueline Cristian (101. WTA). Rumunka miała dziś znacznie łatwiejsze zadanie, jej rywalka wycofała się po trzech gemach drugiego seta.

14:20 Suzanne Lenglen byłaby dumna? Kort jej imienia w kompleksie Roland-Garros doczekał się rozsuwanego dachu. Dzięki temu Paryż - jako ostatni z organizatorów Wielkiego Szlema - ma dwie areny z ruchomym dachem na wypadek deszczu. Inwestycja warta ok. 150 mln zł trwała od 2021 roku i pozostały jeszcze ostatnie prace do wykonania.

11:18 Jannik Sinner powiedział, że presja to przywilej i że w Pucharze Davisa jest ona inna niż zwykle. Czwarty zawodnik światowego rankingu pomógł Włochom w awansie do półfinału tej imprezy.

10:54 Który turniej wielkoszlemowy najbardziej chciałaby wygrać Iga Świątek? Z którą legendą tenisa chciałaby zagrać w deblu? Polka odpowiedziała na pytania fanów na swoim Instagramie

06:33 Finlandia - Australia i Włochy - Serbia to pary półfinałowe w Pucharze Davisa. Już dzisiaj dojdzie do rywalizacji w pierwszej z nich! Aby nie przegapić żadnej informacji ze świata tenisa, śledź naszego Tenis Flasha.