Tenis Flash: Krejcikova i Kenin w finale w San Diego, Polacy górą w Pucharze Davisa

Tenis Flash: Krejcikova i Kenin w finale w San Diego, trwa Puchar Davisa
Tenis Flash: Krejcikova i Kenin w finale w San Diego, trwa Puchar DavisaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:04 Tomasz Berkieta zaliczył bardzo udany debiut w polskiej drużynie. W czwartym meczu rywalizacji Polska-Barbados zaliczył kolejne zwycięstwo, pokonując Xaviera Lawrence'a 6:3, 6:4.

Zwycięska drużyna Polski we wrześniowych rozgrywkach Pucharu Davisa
Zwycięska drużyna Polski we wrześniowych rozgrywkach Pucharu DavisaProfimedia

16:45 Znamy drugiego finalistę szczecińskiego turnieju. Federico Coria (96. ATP), czyli piąty najwyżej rozstawioiny zawodnik turnieju, w dwóch setach rozprawił się z Włochem Francesco Maestrellim (255. ATP). Mecz finałowy już jutro w południe.

14:50 Pierwszy półfinał challengera Invest in Szczecin Open zakończył się przedwcześnie. Niżej notowany Czech Vit Kopriva (148. ATP) zdominował Aleksandra Szewczenkę (86. ATP) 6:0 w pierwszym secie i prowadził już 1:0 w drugim, gdy rywal poddał mecz.

12:50 Mamy to! Polski debel (Karol Drzewiecki i Jan Zieliński) pokonał rywali z Barbadosu w dwóch setach 6:4, 6:4, dzięki czemu Polacy wygrali rywalizację w Pucharze Davisa już w trzech meczach, bez konieczności rozgrywania dwóch kolejnych. Polscy tenisiści zagrają w przyszłorocznych barażach o awans do Grupy Światowej I.

09:05 Znamy już skład finału turnieju WTA w japońskiej Osace. Ashlyn Krueger (123. WTA) pokonała w swoim półfinale Mai Hontamę (176. WTA) 6:3, 6:3 i o turniejowe zwycięstwo zagra z Lin Zhu (35. WTA), która wygrała Xinyu Wang (39. WTA) 7:5, 7:6(6).

06:30 Barbora Krejcikova (13. WTA) pokonała Danielle Collins (43. WTA) 3:6, 7:5, 6:3, po tym jak odwróciła losy pojedynku po przegranym pierwszym secie, a Sofia Kenin (93. WTA) okazała się lepsza od Emmy Navarro (61. WTA) 6:2, 5:7, 6:4 i w finale San Diego zagrają właśnie Czeszka z Amerykanką.