Katarzyna Piter odpadła w pierwszej rundzie debla turnieju WTA w Rabacie

Turniej WTA w Rabacie - Piter odpadła w pierwszej rundzie debla
Turniej WTA w Rabacie - Piter odpadła w pierwszej rundzie deblaPAP
Katarzyna Piter i Brytyjka Samantha Murray odpadły w pierwszej rundzie debla turnieju tenisowego WTA na kortach ziemnych w Rabacie w Maroku. Polsko-brytyjski duet przegrał z Włoszką Lucią Bronzetti i Yafan Wang z Chin 6:7(4), 3:6.

Pierwszy set dostarczył niemałych emocji, bowiem Bronzetti i Wang bez straty punktu wygrały ósmego gema i – mając przewagę przełamania – walczyły o zamknięcie seta. Katarzyna Piter i Samantha Murray obroniły break point na wagę seta i wyszły na 4:5, by następnie odrobić stratę i przełamać na 5:5 w najlepszym momencie. Udało się wymusić tie-break, ale w nim rywalki szybko zdobyły przewagę mini breaka.

W drugiej partii Piter i Murray były przełamywane trzykrotnie i mimo obrony dwóch piłek meczowych nie było już mowy o odrobieniu strat Po godzinie i trzech kwadransach Bronzetti i Wang przeszły do drugiej rundy z wynikiem 7:6(4), 6:3.

Piter była jedyną Polką rywalizującą w Rabacie, zarówno w deblu, jak i w singlu.