Tenis Flash: Porażka Magdy Linette w Strasburgu i Mai Chwalińskiej w Paryżu

Magda Linette zagra o awans do ćwierćfinału w Strasburgu
Magda Linette zagra o awans do ćwierćfinału w Strasburgu PAP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

21:35 Oto nasz Flashmoment dnia, gdy Tommy Paul pokonał Gregoire Barrere.

Flashmoment dnia

20:48 Casper Ruud rozpoczął obronę tytułu w Genewie od zwycięstwa, pokonując JJ Wolfa 6-3, 7-5.

Skrót meczu Ruud - Wolf
Pomeczowa wypowiedź Ruuda

19:40 Światowy numer 10 Felix Auger Aliassime odniósł swój pierwszy triumf w Lyonie kosztem Pablo Llamasa Ruiza po meczu 7-5, 6-2.

18:21 Nieco ponad godzinę zajęło Grigorowi Dimitrowowi pokonanie Roberto Carballesa Baeny w Genewie. Bułgar wygrał 6:1, 6:4.

19:30 Iga Świątek trenowała dziś w Paryżu. Liderka światowego rankingu przygotowuje się do obrony tytułu w Rzymie. Więcej tutaj.

19:02 Cameroon Norrie ograł w dwóch setach (6:3; 6:4) Davida Goffina i awansował do ćwierćfinału w Lyonie.

Zagrania z meczu Norrie – Goffin

19:00 Martyn Pawelski pokonał 6:1; 7:6(4) Lucio Rattiego w 1/16 turnieju ITF M15 w serbskiej miejscowości Kursumlijska Banja.

18:55 Poznaliśmy komplet ćwierćfinalistek turnieju w Strasburgu:

Anastazja Pawluczenkowa – Lauren Davies (7)

Anna Blinkova – Emma Navarro

Clara Burel – Bernarda Pera (4)

Warwara Graczewa (6) – Elina Svitolina

18:13 Polki poznały rywalki, z którymi zmierzą się w fazie grupowej turnieju finałowego Billie Jean King Cup. Zagrają tam z Hiszpankami i Kanadyjkami. Więcej tutaj.

18:10 Tommy Paul pokonał Gregoire Barrere w dokończonym dziś meczu 1/8 turnieju w Lyonie. Amerykanin wygrał 7:6(6); 4:6; 6:3.

Zagrania z meczu Paul – Barrere
Pomeczowa wypowiedź Paula

18:00 Rozkręca się turniej w Rabacie. Poznaliśmy już pięć tenisistek, które zagrają w ćwierćfinale. Są nimi: Julia Grabher, Lucia Bronzetti, Martina Trevisan, Sloane Stephens i Alycia Parks.

17:58 Maja Chwalińska znakomicie rozpoczęła mecz w drugiej rundzie eliminacji do wielkoszlemowego French Open, ale kolejne dwa sety nie poszły po jej myśli. Maria Timofeeva wygrała 1:6; 6:2; 6:1. Relacja ze spotkania tutaj

15:10 Bez gry w ćwierćfinale turnieju w Strasburgu znalazła się Elina Svitolina. Jej rywalka Erin Routliffe poddała mecz z powodu kontuzji.

15:07 Magda Linette przegrała z Anastazją Pawluczenkową 3:6; 2:6 i pożegnała się z turniejem w Strasburgu, gdzie była rozstawiona z numerem "1". Więcej o tym meczu tutaj.

Pomeczowa wypowiedź Pawluczenkowej

13:17 Lauren Davis po dwugodzinnym pojedynku pokonała Wiktorię Tomową 6:4; 3:6; 6:1 i awansowała do ćwierćfinału w Strasburgu. Amerykanka czeka teraz na kolejną rywalkę, którą będzie Magda Linette lub Anastazja Pawluczenkowa.

11:37 Do ostatniej rundy eliminacji French Open w turnieju męskim awansowali już: Dominic Stricker (116. ATP), Giulio Zeppieri (129. ATP) oraz Frederico Ferreira Silva (225. ATP).

11:07 Trwają zmagania w kwalifikacjach do French Open. Camila Osorio rozbiła Sesil Karatantchevą 6:0; 6:1 w 52 minuty i awansowała do finału rywalizacji o główną drabinkę.

07:30 Dziś swoje kolejne mecze rozegrają Magda Linette i Maja Chwalińska. Druga polska "rakieta" zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową w drugim meczu w Strasburgu. Natomiast młodsza z Polek zagra z inną Rosjanką – Marią Timofeevą o awans do trzeciej rundy kwalifikacji do French Open.